Bowling4You tiedottaa


Halliliiga

 

HALLILIIGA 2018-2019

1 Rajut 6 10666 40
2 Puolukkatien Pamaus 6 10350 32
3 Team Savila 5 8294 30
4 G-Ryhmä 5 8611 28
5 Ärripurri 5 8593 28
6 Jänkhä 6 10658 22
7 Petokalat 6 10050 22
8 Forest Team 5 8520 22
9 Mirrit :) 5 8459 22
10 Oumanin säätäjät 5 8295 20
11 Meijerin Lössi 6 9210 12
12 Rännin Kyntäjät 6 9064 8
13 Team Järvinen 6 9081 2

2018

rata 1.kierros TO 27.9. klo 19.00 tulos 2.kierros TO 4.10. klo 19.00 tulos
1 - 2 Mirrit :) - Meijerin Lössi 8 - 0 Team Järvinen - G-Ryhmä 2 - 6
3 - 4 Petokalat - Ärripurri 6 - 2 Oumanin Säätäjät - Jänkhä 2 - 6
5 - 6 Rännin Kyntäjät - G-Ryhmä 0 - 8 Meijerin Lössi - Forest Team 6 - 2
7 - 8 Oumanin Säätäjät - Team Järvinen 8 - 0 Rajut - Puolukkatien Pamaus 4 - 4
9 - 10 Rajut - Jänkhä 6 - 2 Petokalat - Mirrit :) 6 - 2
11 - 12 Forest Team - Puolukkatien Pamaus 0 - 8 Rännin Kyntäjät - Team Savila 2 - 6
HUILI Team Savila   Ärripurri  
rata 3.kierros TO  11.10. klo 19.00 tulos 4.kierros TO 18.10. klo 19.00 tulos
1 - 2 Oumanin Säätäjät - Rännin Kyntäjät 6 - 2 Puolukkatien Pamaus - Ärripurri 4 - 4
3 - 4 Team Järvinen - Rajut 0 - 8 Team Savila - Meijerin Lössi 8 - 0
5 - 6 Mirrit :) - Puolukkatien Pamaus 0 - 8 Petokalat - G-Ryhmä 2 - 6
7 - 8 Ärripurri - Meijerin Lössi 6 - 2 Rajut - Rännin Kyntäjät

6 - 2

9 - 10 Team Savila - Petokalat 2 - 6 Team Järvinen - Forest Team 0 - 8
11 - 12 Forest Team - Jänkhä 6 - 2 Jänkhä - Mirrit :) 2 - 6
HUILI G-Ryhmä   Oumanin Säätäjät  
rata 5.kierros TO 1.11. klo 19.00 tulos 6.kierros TO 8.11. klo 19.00 tulos
1 - 2 Meijerin Lössi - Rajut 0 - 8 Team Savila - Jänkhä 6 - 2
3 - 4 Ärripurri - Rännin Kyntäjät 8 - 0 G-Ryhmä - Puolukkatien Pamaus 8 - 0
5 - 6 Team Järvinen - Team Savila 0 - 8 Rajut - Petokalat 8 - 0
7 - 8 Jänkhä - G-Ryhmä 8 - 0 Meijerin Lössi - Oumanin Säätäjät 4 - 4
9 - 10 Puolukkatien Pamaus-Oumanin Säätäjät      8 - 0 Mirrit :) - Rännin Kyntäjät 6 - 2
11 - 12 Petokalat - Forest Team 2 - 6 Ärripurri - Team Järvinen 8 - 0
HUILI Mirrit :)   Forest Team  
rata 7.kierros TO 22.11. klo 19.00 tulos 8. kierros TO 29.11. klo 19:00 tulos
1 - 2 Rännin Kyntäjät - Team Järvinen   G-Ryhmä - Mirrit :)  
3 - 4 Rajut - Oumanin Säätäjät   Jänkhä - Rännin Kyntäjät  
5 - 6 Ärripurri - Jänkhä   Petokalat - Team Järvinen  
7 - 8 Mirrit :) - Forest Team   Puolukkatien Pamaus - Team Savila  
9 - 10 Puolukkatien Pamaus - Meijerin Lössi   Forest Team - Rajut  
11 - 12 Team Savila - G-Ryhmä   Oumanin Säätäjät - Ärripurri  
HUILI Petokalat   Meijerin Lössi  
rata 9.kierros TO 13.12. klo 19.00 tulos   tulos
1 - 2 Petokalat - Puolukkatien Pamaus      
3 - 4 Forest Team - Team Savila      
5 - 6 Oumanin Säätäjät - Mirrit :)      
7 - 8 Jänkhä - Team Järvinen      
9 - 10 G-Ryhmä - Meijerin Lössi      
11 - 12 Rajut - Ärripurri      
HUILI Rännin Kyntäjät      
 

Henkilökohtainen kinkkukisa MA 17.12. klo 18.00

   
rata 10. kierros TO 20.12. klo 19.00 tulos 11. kierros TO 27.12. klo 19.00  
1 - 2 Ärripurri - Forest Team   Rännin Kyntäjät - Petokalat  
3 - 4 Mirrit :) - Team Savila   Ärripurri - Mirrit :)  
5 - 6 Rännin Kyntäjät - Meijerin Lössi   Forest Team - G-Ryhmä  
7 - 8 G-Ryhmä - Rajut   Team Järvinen - Puolukkatien Pamaus
9 - 10 Jänkhä - Puolukkatien Pamaus   Oumanin Säätäjät - Team Savila  
11 - 12 Oumanin Säätäjät - Petokalat   Meijerin Lössi - Jänkhä  
HUILI Team Järvinen   Rajut  
2019
rata 12. kierros  TO 3.1. klo 19.00 tulos 13. kierros TO 17.1. klo 19.00 tulos
1 - 2 Jänkhä - Petokalat   Forest Team - Oumanin Säätäjät  
3 - 4 Rännin Kyntäjät - Forest Team   Meijerin Lössi - Petokalat  
5 - 6 G-Ryhmä - Oumanin Säätäjät   Team Savila - Rajut  
7 - 8 Team Savila - Ärripurri   Team Järvinen - Mirrit :)  
9 - 10 Meijerin Lössi - Team Järvinen   Ärripurri - G-Ryhmä  
11 - 12 Mirrit :) - Rajut   Puolukkatien Pamaus - Rännin Kyntäjät
HUILI Puolukkatien Pamaus   Jänkhä  
rata 14.kierros TO 24.1. klo 19.00 tulos 15.kierros TO 31.1. klo 19.00 tulos
1 - 2 Mirrit :) - Meijerin Lössi   Team Järvinen - G-Ryhmä  
3 - 4 Petokalat - Ärripurri   Oumanin Säätäjät - Jänkhä  
5 - 6 Rännin Kyntäjät - G-Ryhmä   Meijerin Lössi - Forest Team  
7 - 8 Oumanin Säätäjät - Team Järvinen   Rajut - Puolukkatien Pamaus  
9 - 10 Rajut - Jänkhä   Petokalat - Mirrit :)  
11 - 12 Forest Team - Puolukkatien Pamaus   Rännin Kyntäjät - Team Savila  
HUILI Team Savila   Ärripurri  
rata 16.kierros TO  7.2. klo 19.00 tulos 17.kierros TO 21.2. klo 19.00 tulos
1 - 2 Oumanin Säätäjät - Rännin Kyntäjät   Puolukkatien Pamaus - Ärripurri  
3 - 4 Team Järvinen - Rajut   Team Savila - Meijerin Lössi  
5 - 6 Mirrit :) - Puolukkatien Pamaus   Petokalat - G-Ryhmä  
7 - 8 Ärripurri - Meijerin Lössi   Rajut - Rännin Kyntäjät  
9 - 10 Team Savila - Petokalat   Team Järvinen - Forest Team  
11 - 12 Forest Team - Jänkhä   Jänkhä - Mirrit :)  
HUILI G-Ryhmä   Oumanin Säätäjät  
rata 18.kierros TO 28.2. klo 19.00 tulos 19.kierros TO 7.3. klo 19.00 tulos
1 - 2 Meijerin Lössi - Rajut   Team Savila - Jänkhä  
3 - 4 Ärripurri - Rännin Kyntäjät   G-Ryhmä - Puolukkatien Pamaus  
5 - 6 Team Järvinen - Team Savila   Rajut - Petokalat  
7 - 8 Jänkhä - G-Ryhmä   Meijerin Lössi - Oumanin Säätäjät  
9 - 10 Puolukkatien Pamaus - Oumanin Säätäjät Mirrit :) - Rännin Kyntäjät  
11 - 12 Petokalat - Forest Team   Ärripurri - Team Järvinen  
HUILI Mirrit :)   Forest Team  
rata 20.kierros TO 14.3. klo 19.00 tulos 21.kierros TO 28.3. klo 19.00 tulos
1 - 2 Rännin Kyntäjät - Team Järvinen   G-Ryhmä - Mirrit :)  
3 - 4 Rajut - Oumanin Säätäjät   Jänkhä - Rännin Kyntäjät  
5 - 6 Ärripurri - Jänkhä   Petokalat - Team Järvinen  
7 - 8 Mirrit :) - Forest Team   Puolukkatien Pamaus - Team Savila  
9 - 10 Puolukkatien Pamaus - Meijerin Lössi   Forest Team - Rajut  
11 - 12 Team Savila - G-Ryhmä   Oumanin Säätäjät - Ärripurri  
HUILI Petokalat   Meijerin Lössi  
rata 22. kierros TO 4.4. klo 19.00 tulos 23. kierros  TO 11.4. klo 19:00 tulos
1 - 2 Petokalat - Puolukkatien Pamaus   Ärripurri - Forest Team  
3 - 4 Forest Team - Team Savila   Mirrit :) - Team Savila  
5 - 6 Oumanin Säätäjät - Mirrit :)   Rännin Kyntäjät - Meijerin Lössi  
7 - 8 Jänkhä - Team Järvinen   G-Ryhmä - Rajut  
9 - 10 G-Ryhmä - Meijerin Lössi   Jänkhä - Puolukkatien Pamaus  
11 - 12 Rajut - Ärripurri   Oumanin Säätäjät - Petokalat  
HUILI Rännin Kyntäjät   Team Järvinen  
rata 24. kierros TO 18.4. klo 19:00 tulos 25. kierros TO 2.5. klo 19.00 tulos
1 - 2 Rännin Kyntäjät - Petokalat   Jänkhä - Petokalat  
3 - 4 Ärripurri - Mirrit :)   Rännin Kyntäjät - Forest Team  
5 - 6 Forest Team - G-Ryhmä   G-Ryhmä - Oumanin Säätäjät  
7 - 8 Team Järvinen - Puolukkatien Pamaus Team Savila - Ärripurri  
9 - 10 Oumanin Säätäjät - Team Savila   Meijerin Lössi - Team Järvinen  
11 - 12 Meijerin Lössi - Jänkhä   Mirrit :) - Rajut  
HUILI Rajut   Puolukkatien Pamaus  
rata 26. kierros TO 9.5. klo 19.00 tulos    
1 - 2 Forest Team - Oumanin Säätäjät      
3 - 4 Meijerin Lössi - Petokalat      
5 - 6 Team Savila - Rajut      
7 - 8 Team Järvinen - Mirrit :)      
9 - 10 Ärripurri - G-Ryhmä      
11 - 12 Puolukkatien Pamaus - Rännin Kyntäjät    
HUILI Jänkhä      
Finaalit ja Banketti TO 16.5.2019 klo 18:00
rata   tulos    
1 - 2 9 vs 10 (2 sarjaa)      
3 - 4 5 vs 6 (2 sarjaa)      
5 - 6 Välierä 1 vs 4 (2 sarjaa)   Finaali välierien voittajat 1s.  
7 - 8 Välierä 2 vs 3 (2 sarjaa)   Pronssiottelu välierien häviäjät  
9 - 10 7 vs 8 (2 sarjaa)      
11 - 12 11, 12, 13 ( 2 sarjaa BAKER)      

Tilanne 10.11.

  PELAAJA JOUKKUE SARJAT PISTEET LIIGA KA TAS. PUHDAS KA
1 Timo Luoto Petokalat 9 1764 196,00 4 222,33
2 Pasi Saarinen Ärripurri 15 2824 188,27 12 190,22
3 Tero Järvinen Team Järvinen 15 2934 195,60 4 187,67
4 Jaana Taavitsainen Mirrit :) 21 4049 192,81 7 187,53
5 Risto Partinen G-Ryhmä 21 3872 184,38 16 184,13
6 Pentti Sippola Rajut 9 1516 168,44 32 178,33
7 Sirpa Viljanen Tean Savila 12 2163 180,25 24 177,67
8 Tuomas Lahtinen Team Savila 12 2111 175,92 24 174,83
9 Marko Akkanen Puolukkatien Pamaus 21 3708 176,57 23 173,93
10 Markku Sallinen G-ryhmä 9 1635 181,67 17 171,67
11 Ari Lampela Jänkhä 19 3335 175,53 24 170,92
12 Eerik Hurskainen Petokalat 15 2683 178,87 21 169,67
13 Jukka Pärri Rajut 24 4060 169,17 31 169,00
14 Lassi Kaunonen Petokalat 21 3622 172,48 28 168,93
15 Markku Aro Jänkhä 15 2355 157,00 43 163,00
16 Tomi Sirkki Ärripurri 21 3466 165,05 35 161,67
17 Osmo Laaksonen Rajut 21 3451 164,33 36 161,47
18 "HAAMU" Ärripurri 3 480 160,00 0 160,00
19 Rami Akkanen Puolukkatien Pamaus 24 3858 160,75 39 158,28
20 Pekka Taavitsainen Mirrit :) 21 3414 162,57 37 157,73
21 Klaus Hietarinne G-ryhmä 12 2050 170,83 29 157,67
22 Eino Nurmi Rajut 21 3433 163,48 37 156,07
23 Marjaana Stenvall Rännin Kyntäjät 6 1010 168,33 32 155,67
24 Pertti Hietarinne G-ryhmä 12 1870 155,83 44 155,33
25 Marita Jokinen Jänkhä 18 2797 155,39 45 153,75
26 Maarit Pulkkinen Petokalat 9 1545 171,67 28 149,67
27 Jarmo Nurminen Rajut 9 1277 141,89 58 148,33
28 Matti Bragge Petokalat 9 1431 159,00 41 147,33
29 Antti Sinervaara Team Savila 9 1323 147,00 53 147,00
30 Markus Vyyryläinen G-ryhmä 12 1768 147,33 53 144,50
31 Oskari Impola Rännin Kyntäjät 12 1722 143,50 57 144,17
32 Jouko Selkamo G-ryhmä 9 1496 166,22 34 142,33
33 Jari Koskinen Ärripurri 12 1669 139,08 60 140,50
34 Jarkko Alajääski Forest Team 3 421 140,33 60 140,33
35 Anni Patola Petokalat 18 2544 141,33 59 139,50
36 Saara Laiho Meijerin Lössi 9 1090 121,11 60 138,33
37 Rami Maikola Oumanin säätäjät 15 2103 140,20 60 138,33
38 Tapio Leino Mirrit :) 18 2530 140,56 59 138,00
39 Reijo Lehtola Forest Team 9 1237 137,44 60 137,44
40 Kaarina Tiira Forest Team 15 2124 141,60 58 137,44
41 Juuso Ahokas Ärripurri 15 2132 142,13 58 135,44
42 Pekka Tiira Oumanin säätäjät 15 1943 129,53 60 133,33
43 Ville Akkanen Puolukkatien Pamaus 3 396 132,00 60 132,00
44 Roope Akkanen Puolukkatien Pamaus 24 3137 130,71 60 130,50
45 Anja Toivonen Jänkhä 21 2834 134,95 60 128,53
46 Seppo Metsäranta Forest Team 21 2702 128,67 60 127,13
47 Vilho Lampela Jänkhä 11 1494 135,82 60 123,20
48 Leo Johansson Meijerin Lössi 15 1829 121,93 60 123,00
49 Krista Justén-Hietarinne G-ryhmä 12 1501 125,08 60 122,67
50 Anu Tiira Meijerin Lössi 15 1864 124,27 60 122,33
51 Harri Johansson Oumanin säätäjät 18 2206 122,56 60 121,58
52 Katri Peltonen Rännin Kyntäjät 6 718 119,67 60 119,67
53 Liisa Snellman Forest Team 9 1075 119,44 60 119,44
54 Arttu Järvinen Team Järvinen 24 2762 115,08 60 119,28
55 Sirkku Sainio Ärripurri 9 935 103,89 60 116,67
56 Isto Forsström Oumanin säätäjät 18 2110 117,22 60 116,33
57 Sarita Pollari Petokalat 9 1163 129,22 60 115,67
58 Juulia Andsten Rännin Kyntäjät 12 1435 119,58 60 115,50
59 Jimi Sinervaara Team Savila 12 1380 115,00 60 115,00
60 Ari Kaunonen Petokalat 9 1035 115,00 60 112,67
61 Rasmus Elonen Rännin Kyntäjät 15 1661 110,73 60 112,33
62 Juha Haapavuori Oumanin säätäjät 9 914 101,56 60 111,33
63 Hanna Leino Mirrit :) 9 950 105,56 60 110,33
64 Tommi Takkinen Meijerin Lössi 12 1378 114,83 60 109,50
65 Mirva Sinervaara Team Savila 3 321 107,00 60 107,00
66 Lasse Rajakangas Petokalat 3 319 106,33 60 106,33
67 Tiina Saimo Rännin Kyntäjät 9 1023 113,67 60 106,00
68 Marko Laakso Meijerin Lössi 15 1660 110,67 60 105,33
69 Eija Montonen Meijerin Lössi 15 1542 102,80 60 103,56
70 Petri Marttinen Meijerin Lössi 8 832 104,00 60 101,00
71 Heli Järvinen Team Järvinen 15 1435 95,67 60 95,67
72 Saara Saimo Rännin Kyntäjät 15 1499 99,93 60 93,78
73 Jenna Järvinen Team Järvinen 18 1647 91,50 60 92,92
74 Konsta Elonen Rännin Kyntäjät 10 817 81,70 60 89,25
75 Timo Laakso Rännin Kyntäjät 8 774 96,75 60 89,00
76 Aatu Laakso Rännin Kyntäjät 8 575 71,88 60 88,00
77 Sami Sammalkangas Team Savila 3 264 88,00 60 88,00
78 Leevi Elonen Rännin Kyntäjät 3 258 86,00 60 86,00
79 Jussi Paavola Meijerin Lössi 12 969 80,75 60 84,50
80 Maija Sinervaara Team Savila 3 225 75,00 60 75,00

 

HALLILIIGA

Lopputulokset

1 G-Ryhmä
2 Jänkhä
3 Rajut
4 Helinäkeijut
5 Mirrit :)
6 Ärripurri
7 Tension Neck
8 Petokalat
9 Oumanin Säätäjät (parempi runkosarjan sijoitus, kuin Rännin Kyntäjillä)
10 Rännin Kyntäjät
11 Meijerin Lössi

Kiitos kaikille mukavasta kaudesta! Palaamme asiaan ensi syksynä.

Tervetuloa silloin mukaan kaikki vanhat ja uudet joukkueet.

Lisätietoa ja ilmoittautumiset Rauman keilahallin kassalla.

 

Runkosarjan lopullinen tilanne:

1 Jänkhä 20 36311 114
2 G-Ryhmä 20 36190 108
3 Rajut 20 35940 108
4 Helinäkeijut 20 36452 107
5 Mirrit :) 20 35516 101
6 Ärripurri 20 35781 87
7 Petokalat 20 34696 80
8 Tension Neck 20 32979 60
9 Oumanin säätäjät 20 31707 57
10 Meijerin Lössi 20 31493 30
11 Rännin Kyntäjät 20 30280 26
2017
rata 1.kierros TO 28.9. klo 19.00 tulos 2.kierros TO 5.10. klo 19.00 tulos
1 - 2 Meijerin Lössi - Mirrit :) 2 - 6 G-ryhmä - Rännin Kyntäjät 8 - 0
3 - 4 Helinäkeijut - G-Ryhmä 4 - 4 Jänkhä - Meijerin Lössi 8 - 0
5 - 6 Rännin Kyntäjät - Jänkhä 2 - 6 Ärripurri - Petokalat 2 - 6
7 - 8 Rajut - Tension Neck 8 - 0 Mirrit :) - Rajut 4 - 4
9-10 Ärripurri - Oumanin säätäjät 8 - 0 Oumanin Säätäjät-Tension Neck 6 - 2
HUILI Petokalat   Helinäkeijut   
rata 3.kierros TO  12.10. klo 19.00 tulos 4.kierros TO 26.10. klo 19.00 tulos
1 - 2 Ärtipurri - Helinäkeijut 0 - 8 Rännin Kyntäjät - Tension Neck 0 - 8
3 - 4 Mirrit :) - Oumanin Säätäjät 8 - 0 Ärripurri - Meijerin lössi 8 - 0
5 - 6 Petokalat - G-Ryhmä 8 - 0 G-Ryhmä - Oumanin Säätäjät 8 - 0
7 - 8 Tension Neck - Meijerin Lössi 2 - 6 Petokalat - Jänkhä 2 - 6
9-10 Jänkhä - Rajut 6 - 2 Mirrit :) - Helinäkeijut 0 - 8
HUILI Rännin Kyntäjät   Rajut  
rata 5.kierros TO 2.11. klo 19.00 tulos 6.kierros TO 23.11. klo 19.00 tulos
1 - 2 Petokalat - Tension Neck 2 - 6 Oumanin Säätäjät - Jänkhä 0 - 8
3 - 4 Ärripurri - Rajut 0 - 8 Petokalat - Mirrit :) 6 - 2
5 - 6 Mirrit :) - Rännin Kyntäjät 2 - 6 Helinäkeijut - Tension Neck 6 - 2
7 - 8 Jänkhä - Helinäkeijut 2 - 6 Rajut - G-Ryhmä 6 - 2
9-10 Meijerin lössi - G-ryhmä 0 - 8 Ärripurri - Rännin Kyntäjät 8 - 0
HUILI Oumanin Säätäjät   Meijerin lössi  
rata 7.kierros TO 30.11. klo 19.00 tulos 8. kierros 7.12. klo 19:00 tulos
1 - 2 Rännin Kyntäjät - Rajut 0 - 8 G-Ryhmä - Jänkhä 2 - 6
3 - 4 Meijerin lössi - Oumanin Säätäjät 2 - 6 Rajut - Petokalat 2 - 6
5 - 6 Mirrit :) - Ärripurri 2 - 6 Oumanin Säätäjät - Rännin Kyntäjät 8 - 0
7 - 8 Jänkhä - Tension Neck 8 - 0 Meijerin lössi - Helinäkeijut 0 - 8
9-10 Helinäkeijut - Petokalat 6 - 2 Tension Neck - Mirrit :) 0 - 8
HUILI G-Ryhmä   Ärripurri  
  Henkilökohtainen kinkkukisa ma 18.12. klo 19.00  
rata 9. kierros 21.12. klo 19.00 tulos 10. kierros 28.12. klo 19.00 tulos
1 - 2 Jänkhä - Mirrit :) 8 - 0 Helinäkeijut - Oumanin Säätäjät 2 - 6
3 - 4 Meijerin Lössi - Petokalat 2 - 6 Tension Neck - Ärripurri 2 - 6
5 - 6 Helinäkeijut - Rännin Kyntäjät

8 - 0

G-ryhmä - Mirrit :) 0 . 8
7 - 8 G-ryhmä - Ärripurri 8 - 0 Meijerin lössi - Rajut 0 - 8
9-10 Rajut - Oumanin Säätäjät 8 - 0 Rännin Kyntäjät - Petokalat 0 - 8
HUILI Tension Neck   Jänkhä  
2018
rata 11. kierros 4.1. klo 19.00 tulos 12.kierros TO 25.1. klo 19.00 tulos
1 - 2 Tension Neck - G-Ryhmä 2 - 6 Meijerin Lössi - Mirrit :) 0 - 8
3 - 4 Rajut - Helinäkeijut 0 - 8 Helinäkeijut - G-Ryhmä 0 - 8
5 - 6 Jänkhä - Ärripurri 6 - 2 Rännin Kyntäjät - Jänkhä 2 - 6
7 - 8 Petokalat - Oumanin Säätäjät 2 - 6 Rajut - Tension Neck 8 - 0
9-10 Rännin Kyntäjät - Meijerin Lössi 8 - 0 Ärripurri - Oumanin säätäjät 8 - 0
HUILI Mirrit :)   Petokalat  
rata 13.kierros TO 1.2. klo 19.00 tulos 14.kierros TO  8.2. klo 19.00 tulos
1 - 2 G-ryhmä - Rännin Kyntäjät 6 - 2 Ärtipurri - Helinäkeijut 5 - 3
3 - 4 Jänkhä - Meijerin Lössi 8 - 0 Mirrit :) - Oumanin Säätäjät 6 - 2
5 - 6 Ärripurri - Petokalat 4 - 4 Petokalat - G-Ryhmä 0 - 8
7 - 8 Mirrit :) - Rajut 6 - 2 Tension Neck - Meijerin Lössi 8 - 0
9-10 Oumanin Säätäjät - Tension Neck 2 - 6 Jänkhä - Rajut 2 - 6
HUILI Helinäkeijut    Rännin Kyntäjät  
rata 15.kierros TO 1.3. klo 19.00 tulos 16.kierros TO 8.3. klo 19.00 tulos
1 - 2 Rännin Kyntäjät - Tension Neck 0 - 8 Petokalat - Tension Neck 0 - 8
3 - 4 Ärripurri - Meijerin lössi 6 - 2 Ärripurri - Rajut 2 - 6
5 - 6 G-Ryhmä - Oumanin Säätäjät 6 - 2 Mirrit :) - Rännin Kyntäjät 8 - 0
7 - 8 Petokalat - Jänkhä 0 - 8 Jänkhä - Helinäkeijut 2 - 6
9-10 Mirrit :) - Helinäkeijut 8 - 0 Meijerin lössi - G-ryhmä 0 - 8
HUILI Rajut   Oumanin Säätäjät  
rata 17.kierros TO 22.3. klo 19.00 tulos 18.kierros TO 29.3. klo 19.00 tulos
1 - 2 Oumanin Säätäjät - Jänkhä 3 - 5 Rännin Kyntäjät - Rajut 2 - 6
3 - 4 Petokalat - Mirrit :) 4 - 4 Meijerin lössi - Oumanin Säätäjät 4 - 4
5 - 6 Helinäkeijut - Tension Neck 8 - 0 Mirrit :) - Ärripurri 8 - 0
7 - 8 Rajut - G-Ryhmä 2 - 6 Jänkhä - Tension Neck 6 - 2
9-10 Ärripurri - Rännin Kyntäjät 8 - 0 Helinäkeijut - Petokalat 6 - 2
HUILI Meijerin lössi   G-Ryhmä  
rata 19. kierros 5.4. klo 19:00 tulos 20. kierros 19.4. klo 19.00 tulos
1 - 2 G-Ryhmä - Jänkhä 0 - 8 Jänkhä - Mirrit :) 1 - 7
3 - 4 Oumanin Säätäjät - Rännin Kyntäjät 8 - 0 Meijerin Lössi - Petokalat 0 - 8
5 - 6 Rajut - Petokalat 8 - 0 Helinäkeijut - Rännin Kyntäjät 8 - 0
7 - 8 Meijerin lössi - Helinäkeijut 2 - 6 G-ryhmä - Ärripurri 4 - 4
9-10 Tension Neck - Mirrit :) 2 - 6 Rajut - Oumanin Säätäjät 8 - 0
HUILI Ärripurri   Tension Neck  
rata 21. kierros 26.4. klo 19.00 tulos 22. kierros 3.5. klo 19.00 tulos
1 - 2 Helinäkeijut - Oumanin Säätäjät 4 - 4 Tension Neck - G-Ryhmä 0 - 8
3 - 4 Tension Neck - Ärripurri 2 - 6 Rajut - Helinäkeijut 6 - 2
5 - 6 G-ryhmä - Mirrit :) 8 - 0 Jänkhä - Ärripurri 4 - 4
7 - 8 Meijerin lössi - Rajut 4 - 4 Petokalat - Oumanin Säätäjät 8 - 0
9-10 Rännin Kyntäjät - Petokalat 2 - 6 Rännin Kyntäjät - Meijerin Lössi 2 - 6
HUILI Jänkhä   Mirrit :)  
Finaalit ja Banketti 17.5.2018 klo 18:00
rata   tulos    
1 - 2 Petokalat - Tension Neck 0 - 6    
3 - 4 Mirrit :) - Ärripurri 6 - 0    
5 - 6 Välierä: G-Ryhmä - Rajut 590-583 Loppuottelu: G-Ryhmä - Jänkhä 670-581
7 - 8 Välierä: Jänkhä - Helinäkeijut 602-599 Pronssiottelu: Rajut - Helinäkeijut 639-596
9-10 Oumanin Säätäjät - Meijerin Lössi 7 - 4    
11-12 Rännin Kyntäjät 4    
  PELAAJA JOUKKUE SARJAT PISTEET LIIGA KA TAS. PUHDAS KA
1 Sami Javanainen Tension Neck 7 1530 218,57 0 244,00
2 Tero Järvinen Petokalat 15 3112 207,47 5 207,47
3 Jarmo Järvi Mirrit :) 9 1934 214,89 0 207,33
4 Jaana Taavitsainen Helinäkeijut 45 9269 205,98 0 206,36
5 Pauli Hurnanen Mirrit :) 6 1218 203,00 0 203,00
6 Tauno Sved Tension Neck 33 6676 202,30 0 202,30
7 Eerik Hurskainen Petokalat 33 6357 192,64 7 196,78
8 Sirpa Viljanen Mirrit :) 3 564 188,00 24 188,00
9 Markku Sallinen G-ryhmä 10 1866 186,60 17 186,60
10 Ari Lampela Jänkhä 38 7052 185,58 14 185,58
11 Klaus Hietarinne G-ryhmä 42 7727 183,98 16 185,44
12 Timo Luoto Petokalat 12 2194 182,83 17 185,33
13 Pasi Saarinen Ärripurri 15 2780 185,33 15 185,33
14 Risto Partinen Rännin Kyntäjät, mirrit:), G-Ryhmä 30 5550 185,00 15 185,00
15 Lassi Kaunonen Petokalat 42 7618 181,38 19 184,58
16 Marko Akkanen Helinäkeijut 39 7142 183,13 17 182,15
17 Eino Nurmi Rajut 45 8192 182,04 18 182,04
18 Niklas Alasiuru Helinäkeijut 3 545 181,67 60 181,67
19 Jouni Jompero Ärripurri 48 8500 177,08 23 178,14
20 Tuomas Lahtinen Petokalat 12 2125 177,08 23 178,00
21 Irene Lehti Helinäkeijut 21 3739 178,05 22 177,73
22 Pekka Taavitsainen Helinäkeijut 48 8384 174,67 25 176,79
23 Juhani Telen Tension Neck 9 1587 176,33 21 176,33
24 Jaakko Räikkönen Tension Neck 26 4553 175,12 25 175,12
25 Jouko Selkamo G-ryhmä 29 5169 178,24 22 174,96
26 Tomi Sirkki Ärripurri 36 6246 173,50 27 174,77
27 Juha Lindroos Rännin Kyntäjät 3 517 172,33 60 172,33
28 Osmo Laaksonen Rajut 54 9263 171,54 28 171,54
29 Jukka Pärri Rajut 15 2546 169,73 30 169,73
30 Rami Akkanen Helinäkeijut 42 7061 168,12 32 169,39
31 Juha Saine Ärripurri 15 2501 166,73 33 167,67
32 Matti Bragge Petokalat 18 2968 164,89 35 165,42
33 Pentti Sippola Rajut 45 7357 163,49 37 163,49
34 Jouni Lehti Tension Neck 3 487 162,33 38 162,33
35 "HAAMU" Oumanin Säätäjät 3 480 160,00 0 160,00
36 "HAAMU" Rajut 3 480 160,00 0 160,00
37 "HAAMU" Ärripurri 3 480 160,00 0 160,00
38 Marita Jokinen Jänkhä 42 6667 158,74 41 158,74
39 Jorma Karp G-ryhmä 3 475 158,33 18 158,33
40 Joonas Hallikainen Oumanin säätäjät, mirrit :) 34 5256 154,59 45 158,00
41 Pertti Hietarinne G-ryhmä 40 6251 156,28 44 157,12
42 Markus Vyyryläinen G-ryhmä 27 4053 150,11 50 154,24
43 Ville Lax Petokalat 9 1378 153,11 47 152,67
44 Juuso Ahokas Ärripurri 48 7310 152,29 48 152,38
45 Joonas Ojanen Mirrit :) 12 1821 151,75 48 151,33
46 Anja Toivonen Jänkhä 46 6945 150,98 49 150,98
47 Markku Aro Jänkhä 17 2515 147,94 52 147,94
48 Kaarina Tiira Mirrit :), Oumanin Säätäjät 30 4433 147,77 52 147,38
49 Vilho Lampela Jänkhä 37 5417 146,41 54 146,41
50 Rami Maikola Oumanin säätäjät 39 5574 142,92 60 146,39
51 Anni Patola Petokalat 27 3916 145,04 55 145,10
52 Tapio Leino Mirrit :) 36 5244 145,67 54 144,80
53 Oskari Impola Rännin Kyntäjät 10 1429 142,90 57 142,90
54 Teppo Hallikainen Mirrit :) 24 3221 134,21 60 142,72
55 Kari Akkanen Helinäkeijut 12 1729 144,08 56 142,67
56 Kari Välimäki Ärripurri 12 1697 141,42 59 141,83
57 Jenna Hallikainen Mirrit :) 22 3257 148,05 52 141,31
58 Jari Koskinen Ärripurri 27 3715 137,59 60 139,67
59 Jarmo Nurminen Rajut 15 2079 138,60 60 138,60
60 Sarita Pollari Petokalat 9 1224 136,00 60 136,00
61 Joonas Sallinen Ärripurri 6 812 135,33 51 135,33
62 Elli Nikkonen Meijerin Lössi 9 1078 119,78 60 133,00
63 Seppo Metsäranta Mirrit :) 42 5562 132,43 60 132,43
64 Juulia Andsten Rännin Kyntäjät 21 2598 123,71 60 129,47
65 Harri Johansson Oumanin säätäjät 18 2241 124,50 60 129,25
66 Henrik Uola Rännin Kyntäjät 9 1156 128,44 60 128,44
67 Anu Tiira Meijerin Lössi, Mirrit :) 45 5720 127,11 60 127,87
68 Juha Ilomäki G-Ryhmä 20 2497 124,85 60 126,86
69 Harri Virtanen Tension Neck 43 5379 125,09 60 125,09
70 Pasi Manneros Oumanin säätäjät 17 2163 127,24 60 125,09
71 Roope Akkanen Helinäkeijut 6 788 131,33 60 124,67
72 Pekka Tiira Oumanin säätäjät 51 6319 123,90 60 122,98
73 Leo Johansson Meijerin Lössi 36 4329 120,25 60 120,77
74 Ari Kaunonen Petokalat 21 2441 116,24 60 119,60
75 Irene Vyyryläinen G-ryhmä 12 1382 115,17 60 119,17
76 Isto Forsström Oumanin säätäjät 48 5716 119,08 60 118,71
77 Netta Sottinen Tension Neck 3 356 118,67 60 118,67
78 Marko Laakso Meijerin Lössi 33 3916 118,67 60 118,52
79 Aleksi Elonen Rännin Kyntäjät 21 2424 115,43 60 118,27
80 Tommi Takkinen Meijerin Lössi 27 3243 120,11 60 118,05
81 Tytti Virtanen Tension Neck 36 4236 117,67 60 117,67
82 Johanna Laakso Rännin Kyntäjät 17 2066 121,53 60 117,45
83 Krista Justén-Hietarinne G-ryhmä 14 1785 127,50 60 116,50
84 Janne Elonen Rännin Kyntäjät 10 1087 108,70 60 114,00
85 Mira Lehtomäki Rännin Kyntäjät 5 567 113,40 60 113,40
86 Saara Laiho Meijerin Lössi 12 1349 112,42 60 113,33
87 Saara Saimo Rännin Kyntäjät 25 2731 109,24 60 112,95
88 Hanna Leino Mirrit :) 9 929 103,22 60 112,33
89 Timo Laakso Rännin Kyntäjät 5 507 101,40 60 110,50
90 Rasmus Elonen Rännin Kyntäjät 19 2057 108,26 60 108,38
91 Jenni Rannikko Meijerin Lössi 9 970 107,78 60 108,33
92 Mika Lammi Meijerin Lössi 9 960 106,67 60 108,33
93 Mika Sottinen Tension Neck 12 1232 102,67 60 102,67
94 Arttu Järvinen Petokalat 18 1845 102,50 60 102,50
95 Eija Montonen Meijerin Lössi 45 4578 101,73 60 102,44
96 Emilia Elgström Helinäkeijut 3 306 102,00 60 102,00
97 Jenni Elonen Rännin Kyntäjät 12 1320 110,00 60 101,17
98 Tiina Elonen Rännin Kyntäjät 9 943 104,78 60 98,67
99 Kai Nurmisto Rännin Kyntäjät 4 392 98,00 60 98,00
100 Juha Haapavuori Oumanin säätäjät 15 1450 96,67 60 96,44
101 Sirkku Sainio Ärripurri 12 1170 97,50 60 96,33
102 Matias Tiira Oumanin säätäjät 9 856 95,11 60 94,33
103 Ellinoora Maliniemi Rännin Kyntäjät 7 634 90,57 60 90,57
104 Jade Sivonen Rännin Kyntäjät 6 533 88,83 60 88,83
105 Jenna Järvinen Petokalat 18 1597 88,72 60 88,72
106 Oleg Derevlev Meijerin Lössi 6 524 87,33 60 87,33
107 Karoliina Kujansuu Rännin Kyntäjät 3 255 85,00 60 85,00
108 Elena Holmsten G-ryhmä 7 651 93,00 60 83,00
109 Eeva-Liisa Kovanen Tension Neck 10 829 82,90 60 82,90
110 Sini Salo Rännin Kyntäjät 6 496 82,67 60 82,67
111 Konsta Elonen Rännin Kyntäjät 15 1150 76,67 60 82,11
112 Jussi Paavola Meijerin Lössi 9 693 77,00 60 79,33
113 Leena Heino Tension Neck 3 236 78,67 60 78,67
114 Aatu Laakso Rännin Kyntäjät 14 932 66,57 60 65,83

Kauden 2016-17 Lopputulokset

1. Ärripurri

2. Helinäkeijut

3. G-Ryhmä

4. Petokalat

5. Mirrit :)

6. Oumanin Säätäjät

7. Meijerin Lössi

8. Rännin Kyntäjät

 

Kiitos kaikille kaudesta 2016-17 ja hyvää kesää!

Ilmoittautuminen tulevalle kaudelle on jo käynnissä keilahallin kassalla.

Kaikki halukkaat vanhat ja uudet joukkueet innolla mukaan!

  Runkosarjan lopullinen tilanne      
1 Ärripurri 16 28058 98
2 Helinäkeijut 16 29527 97
3 G-Ryhmä 16 27614 76
4 Petokalat 16 28594 74
5 Mirrit :) 16 27438 74
6 Oumanin säätäjät 16 26323 50
7 Meijerin Lössi 16 25096 29
8 Rännin Kyntäjät 16 23594 14

Kauden 2016-2017 lopullinen tilanne

  PELAAJA JOUKKUE SARJAT PISTEET LIIGA KA TAS. PUHDAS KA
1 Jarmo Järvi Petokalat 12 2699 224,92 0 228,83
2 Jaana Taavitsainen Helinäkeijut 21 4400 209,52 0 209,52
3 Iiro Gustafsson Helinäkeijut, Petokalat 13 2663 204,85 0 205,17
4 Nils-Erik Granfors Helinäkeijut 15 2906 193,73 6 193,73
5 Marko Akkanen Helinäkeijut 33 6307 191,12 9 192,37
6 Jouko Selkamo Ärripurri 24 4500 187,50 13 190,78
7 Amanda Leppänen Mirrit :) 12 2116 176,33 24 185,17
8 Maarit Pulkkinen Petokalat 9 1604 178,22 22 182,67
9 Marjaana Stenvall Helinäkeijut 3 543 181,00 11 181,00
10 Irene Lehti Helinäkeijut 18 3219 178,83 21 178,83
11 Klaus Hietarinne G-ryhmä 35 6143 175,51 24 178,34
12 Eerik Hurskainen Mirrit :) 18 3200 177,78 22 178,25
13 Markus Lahtinen Petokalat 9 1804 200,44 0 177,33
14 Matti Bragge Petokalat 12 2070 172,50 28 176,83
15 Markku Nieminen Petokalat 6 1045 174,17 26 173,67
16 Tuomas Lahtinen Petokalat 20 3445 172,25 28 172,71
17 Timo Luoto Petokalat 9 1623 180,33 20 172,33
18 Tomi Sirkki Ärripurri 45 7625 169,44 31 171,26
19 Juha Saine Ärripurri 45 7641 169,80 30 170,44
20 Jouni Jompero Ärripurri 39 6708 172,00 28 169,36
21 Lassi Kaunonen Petokalat 47 7817 166,32 34 167,63
22 Jenna Hallikainen Mirrit :) 9 1483 164,78 35 166,00
23 Rami Akkanen Helinäkeijut 33 5239 158,76 41 162,04
24 Pekka Taavitsainen Helinäkeijut 21 3367 160,33 40 160,33
25 Joonas Ojanen Petokalat 13 1930 148,46 60 155,60
26 Pertti Hietarinne G-ryhmä 39 5959 152,79 47 154,42
27 Kaarina Tiira Oumanin säätäjät 12 1740 145,00 55 151,17
28 Tapio Leino Mirrit :) 39 5805 148,85 51 148,03
29 Anni Patola Petokalat 23 3295 143,26 60 145,59
30 Kari Akkanen Helinäkeijut 18 2553 141,83 60 145,58
31 Markus Vyyryläinen G-ryhmä 39 5618 144,05 56 144,27
32 Kari Välimäki Ärripurri 9 1333 148,11 52 143,00
33 Krista Justén-Hietarinne G-ryhmä 22 3071 139,59 60 142,19
34 Joonas Hallikainen Mirrit :) 46 6449 140,20 60 140,70
35 Sarita Pollari Petokalat 22 2910 132,27 60 135,75
36 Pekka Tiira Oumanin säätäjät 39 5101 130,79 60 132,18
37 Jari Koskinen Ärripurri 18 2531 140,61 59 132,17
38 Pasi Manneros Oumanin säätäjät 21 2754 131,14 60 131,14
39 Johanna Laakso Rännin Kyntäjät 12 1547 128,92 60 128,92
40 Olga Elo Mirrit :) 27 3299 122,19 60 128,38
41 Timo Vuorinen Meijerin Lössi 12 1457 121,42 60 127,33
42 Tommi Takkinen Meijerin Lössi 17 2160 127,06 60 127,06
43 Ilari Perävainio Rännin Kyntäjät 9 1043 115,89 60 126,67
44 Rami Maikola Oumanin säätäjät 18 2228 123,78 60 123,78
45 Anu Tiira Meijerin Lössi, Mirrit:) 21 2481 118,14 60 122,47
46 Leo Johansson Meijerin Lössi 27 3286 121,70 60 122,33
47 Isto Forsström Oumanin säätäjät 30 3651 121,70 60 121,70
48 Marko Laakso Meijerin Lössi 29 3460 119,31 60 120,43
49 Juha Ilomäki G-Ryhmä 18 2160 120,00 60 120,17
50 Reijo Kaunonen Petokalat 12 1510 125,83 60 119,67
51 Markus Nurmi Rännin Kyntäjät 9 1112 123,56 60 118,00
52 Tiina Saimo Rännin Kyntäjät 9 1057 117,44 60 117,44
53 Reijo Tiira Mirrit :) 3 352 117,33 60 117,33
54 Juulia Andsten Rännin Kyntäjät 21 2482 118,19 60 116,00
55 Harri Johansson Oumanin säätäjät 18 2069 114,94 60 114,94
56 Miro Manneros Oumanin säätäjät 6 686 114,33 60 114,33
57 Elli Nikkonen Meijerin Lössi 13 1464 112,62 60 113,55
58 Jenni Elonen Rännin Kyntäjät 20 2245 112,25 60 113,21
59 Saara Laiho Meijerin Lössi 24 2567 106,96 60 111,50
60 Irene Vyyryläinen G-ryhmä 15 1751 116,73 60 111,11
61 Päivi Urho Rännin Kyntäjät 9 991 110,11 60 110,11
62 Rasmus Elonen Rännin Kyntäjät 22 2318 105,36 60 109,19
63 Jenni Rannikko Meijerin Lössi 17 1767 103,94 60 109,18
64 Ari Kaunonen Petokalat 29 3216 110,90 60 108,87
65 Teppo Hallikainen mirrit :) 6 652 108,67 11 108,67
66 Aleksi Elonen Rännin Kyntäjät 9 949 105,44 60 108,33
67 Janne Elonen Rännin Kyntäjät 18 2038 113,22 60 108,25
68 Tiina Elonen Rännin Kyntäjät 10 1126 112,60 60 107,75
69 Tiina Justén G-ryhmä 14 1350 96,43 60 104,13
70 Saara Rantanen Rännin Kyntäjät 3 310 103,33 11 103,33
71 Eija Montonen Meijerin Lössi 34 3362 98,88 60 100,68
72 Sirkku Sainio Ärripurri 12 1181 98,42 60 98,67
73 Hanna Leino Mirrit :) 8 789 98,63 60 98,63
74 Saara Saimo Rännin Kyntäjät 18 1774 98,56 60 97,42
75 Juha Haapavuori Oumanin säätäjät 15 1441 96,07 60 96,07
76 Timo Laakso Rännin Kyntäjät 3 286 95,33 60 95,33
77 Elena Holmsten G-ryhmä 8 730 91,25 60 94,71
78 Matias Tiira Mirrit :) 12 1128 94,00 60 94,00
79 Milja Tiira Mirrit :) 15 1226 81,73 60 82,33
80 Mira Aaltonen Rännin Kyntäjät 15 1225 81,67 60 82,11
81 Janne Haavisto Rännin Kyntäjät 9 852 94,67 60 82,00
82 Tommi Aaltonen Rännin Kyntäjät 9 907 100,78 60 81,00
83 Pasi Saarinen Rännin Kyntäjät 9 792 88,00 60 80,33
84 Toni Aaltonen Rännin Kyntäjät 9 860 95,56 60 79,00
85 Elsa Akkanen Mirrit :) 4 303 75,75 60 75,33
86 Jussi Paavola Meijerin Lössi 3 217 72,33 60 72,33
87 Aatu Laakso Rännin Kyntäjät 2 142 71,00 60 71,00
88 Konsta Elonen Rännin Kyntäjät 16 1131 70,69 60 68,67
 
Päivitetty 10.11.2018

Otetaanko mittaa?


BOWLING4YOU PORI

Puinnintie 4
28360 Pori

Katso sijainti kartalta

Puh. 02 631 6600 
porinkeilahalli@bowling4you.fi 

Aukioloajat & Hinnasto
Online-varaus

   

 


BOWLING4YOU RAUMA

Valtakatu 15
26100 Rauma

Katso sijainti kartalta

Puh. 02 822 1922
info@raumankeilahalli.fi

Aukioloajat & Hinnasto
Online-varaus

  


BOWLING4YOU FORSSA

Wahreninkatu 11
30100 Forssa

Katso sijainti kartalta

Puh. 03 422 6262
forssankeilahalli@bowling4you.fi

Aukioloajat & Hinnasto
Online-varaus

Lisätietoa evästekäytännöstä »