Halliliiga

 

Halliliiga 2019-2020

Tilanne .3.12.

1 Puolukkatien Pamaus 8 14455 54
2 Rajut 8 14165 50
3 G-Ryhmä 8 14773 44
4 Petokalat 8 14056 44
5 Forest Team 8 14201 40
6 Oumanin säätäjät 8 13736 36
7 Jänkhä 8 14380 34
8 Mirrit :) 8 14148 34
9 Team Savila 8 13758 20
10 Eilat koolla 8 12785 12
11 Team Järvinen 8 12885 10
12 Meijerin Lössi 8 12640 6

 

2019
rata 1.kierros TO 19.9. klo 19.00 tulos 2.kierros TO 3.10. klo 19.00 tulos
1 - 2 Rajut - Puolukkatien Pamaus 2 - 6 G-Ryhmä - Forest Team 8 - 0
3 - 4 Mirrit :) - G-Ryhmä 6 - 2 Jänkhä - Puolukkatien Pamaus

0 - 8

5 - 6 Forest Team - Jänkhä 6 - 2 Eilat koolla - Mirrit :) 0 - 8
7 - 8 Petokalat - Team Savila 8 - 0 Oumanin Säätäjät - Meijerin Lössi 8 - 0
9 -10 Oumanin Säätäjät - Team Järvinen 8 - 0 Rajut - Petokalat 8 - 0
11-12 Meijerin Lössi - Eilat koolla 4 - 4 Team Järvinen - Team Savila 2 - 6
rata 3.kierros TO  17.10. klo 19.00 tulos 4.kierros TO 24.10. klo 19.00 tulos
1 - 2 Oumanin Säätäjät - Mirrit :) 6 - 2 Petokalat - Eilat koolla 8 - 0
3 - 4 Rajut - Team Järvinen 6 - 2 Forest Team - Team Savila 6 - 2
5 - 6 Meijerin Lössi - G-Ryhmä 2 - 6 Oumanin Säätäjät - Puolukkatien Pamaus 0 - 8
7 - 8 Forest Team - Eilat koolla 8 - 0 Team Järvinen - G-Ryhmä 0 - 8
9 -10 Team Savila - Puolukkatien Pamaus 2 - 6 Meijerin Lössi - Jänkhä 0 - 8
11-12 Jänkhä - Petokalat 2 - 6 Rajut - Mirrit :) 6 - 2
rata 5.kierros TO 7.11. klo 19.00 tulos 6.kierros TO 14.11. klo 19.00 tulos
1 - 2 Meijerin Lössi - Team Savila 0 - 8 Team Järvinen - Jänkhä 0 - 8
3 - 4 Oumanin Säätäjät - Petokalat 6 - 2 Meijerin Lössi - Rajut 0 - 8
5 - 6 Rajut - Forest Team 4 - 4 Mirrit :) - Team Savila 8 - 0
7 - 8 Jänkhä - Mirrit :) 8 - 0 Eilat koolla - Puolukkatien Pamaus 2 - 6
9 -10 Team Järvinen - Eilat koolla 2 - 6 Petokalat - G-Ryhmä 6 - 2
11-12 Puolukkatien Pamaus - G-Ryhmä 6 - 2 Oumanin Säätäjät - Forest Team 0 - 8
rata 7.kierros TO 21.11. klo 19.00 tulos 8. kierros TO 28.11. klo 19:00 tulos
1 - 2 Forest Team - Petokalat 2 - 6 Eilat koolla - Oumanin Säätäjät 0 - 8
3 - 4 G-Ryhmä - Eilat koolla 8 - 0 Team Järvinen - Forest Team 2 - 6
5 - 6 Puolukkatien Pamaus - Team Järvinen 6 - 2 Petokalat - Meijerin Lössi 8 - 0
7 - 8 Rajut - Oumanin Säätäjät 8 - 0 G-Ryhmä - Jänkhä 8 - 0
9 -10 Jänkhä - Team Savila 6 - 2 Puolukkatien Pamaus - Mirrit :) 8 - 0
11-12 Mirrit :) - Meijerin Lössi 8 - 0 Team Savila - Rajut 0 - 8
rata 9.kierros TO 12.12. klo 19.00 tulos   tulos
1 - 2 Jänkhä - Rajut      
3 - 4 Puolukkatien Pamaus - Meijerin Lössi      
5 - 6 Team Savila - Eilat koolla      
7 - 8 Mirrit - Forest Team      
9 -10 G-Ryhmä - Oumanin Säätäjät      
11-12 Petokalat - Team Järvinen      
Henkilökohtainen kinkkukisa MA 16.12. klo 18.00
rata 10. kierros TO 19.12. klo 19.00 tulos    
1 - 2 Mirrit :) - Team Järvinen      
3 - 4 Team Savila - Oumanin Säätäjät      
5 - 6 G-Ryhmä - Rajut      
7 - 8 Puolukkatien Pamaus - Petokalat      
9 -10 Forest Team - Meijerin Lössi      
11-12 Eilat koolla - Jänkhä      
2020
rata 11. kierros TO 2.1. klo 19.00 tulos 12. kierros TO 9.1. klo 19.00 tulos
1 - 2 Team Savila - G-Ryhmä   Pistekierros  
3 - 4 Petokalat - Mirrit :)   Pistekierros  
5 - 6 Jänkhä - Oumanin Säätäjät   Pistekierros  
7 - 8 Meijerin Lössi - Team Järvinen   Pistekierros  
9 -10 Eilat koolla - Rajut   Pistekierros  
11-12 Forest Team - Puolukkatien Pamaus   Pistekierros  
rata 13.kierros TO 16.1. klo 19.00 tulos 14.kierros TO 30.1. klo 19.00 tulos
1 - 2 Rajut - Puolukkatien Pamaus   G-Ryhmä - Forest Team  
3 - 4 Mirrit :) - G-Ryhmä   Jänkhä - Puolukkatien Pamaus  
5 - 6 Forest Team - Jänkhä   Eilat koolla - Mirrit :)  
7 - 8 Petokalat - Team Savila   Oumanin Säätäjät - Meijerin Lössi  
9 -10 Oumanin Säätäjät - Team Järvinen   Rajut - Petokalat  
11-12 Meijerin Lössi - Eilat koolla   Team Järvinen - Team Savila  
rata 15.kierros TO  6.2. klo 19.00 tulos 16.kierros TO 13.2. klo 19.00 tulos
1 - 2 Oumanin Säätäjät - Mirrit :)   Petokalat - Eilat koolla  
3 - 4 Rajut - Team Järvinen   Forest Team - Team Savila  
5 - 6 Meijerin Lössi - G-Ryhmä   Oumanin Säätäjät - Puolukkatien Pamaus
7 - 8 Forest Team - Eilat koolla   Team Järvinen - G-Ryhmä  
9 -10 Team Savila - Puolukkatien Pamaus   Meijerin Lössi - Jänkhä  
11-12 Jänkhä - Petokalat   Rajut - Mirrit :)  
rata 17.kierros TO 27.2. klo 19.00 tulos 18.kierros TO 5.3. klo 19.00 tulos
1 - 2 Meijerin Lössi - Team Savila   Team Järvinen - Jänkhä  
3 - 4 Oumanin Säätäjät - Petokalat   Meijerin Lössi - Rajut  
5 - 6 Rajut - Forest Team   Mirrit :) - Team Savila  
7 - 8 Jänkhä - Mirrit :)   Eilat koolla - Puolukkatien Pamaus  
9 -10 Team Järvinen - Eilat koolla   Petokalat - G-Ryhmä  
11-12 Puolukkatien Pamaus - G-Ryhmä   Oumanin Säätäjät - Forest Team  
rata 19.kierros TO 19.3. klo 19.00 tulos 20.kierros TO 26.3. klo 19.00 tulos
1 - 2 Forest Team - Petokalat   Eilat koolla - Oumanin Säätäjät  
3 - 4 G-Ryhmä - Eilat koolla   Team Järvinen - Forest Team  
5 - 6 Puolukkatien Pamaus - Team Järvinen Petokalat - Meijerin Lössi  
7 - 8 Rajut - Oumanin Säätäjät   G-Ryhmä - Jänkhä  
9 -10 Jänkhä - Team Savila   Puolukkatien Pamaus - Mirrit :)  
11-12 Mirrit :) - Meijerin Lössi   Team Savila - Rajut  
rata 21. kierros TO 2.4. klo 19.00 tulos 22. kierros  TO 16.4. klo 19:00 tulos
1 - 2 Jänkhä - Rajut   Mirrit :) - Team Järvinen  
3 - 4 Puolukkatien Pamaus - Meijerin Lössi   Team Savila - Oumanin Säätäjät  
5 - 6 Team Savila - Eilat koolla   G-Ryhmä - Rajut  
7 - 8 Mirrit - Forest Team   Puolukkatien Pamaus - Petokalat  
9 -10 G-Ryhmä - Oumanin Säätäjät   Forest Team - Meijerin Lössi  
11-12 Petokalat - Team Järvinen   Eilat koolla - Jänkhä  
rata 23. kierros TO 23.4. klo 19:00 tulos 24. kierros TO 7.5. klo 19.00 tulos
1 - 2 Team Savila - G-Ryhmä   Pistekierros  
3 - 4 Petokalat - Mirrit :)   Pistekierros  
5 - 6 Jänkhä - Oumanin Säätäjät   Pistekierros  
7 - 8 Meijerin Lössi - Team Järvinen   Pistekierros  
9 -10 Eilat koolla - Rajut   Pistekierros  
11-12 Forest Team - Puolukkatien Pamaus   Pistekierros  
Finaalit ja Banketti TO 14.5.2019 klo 18:00
rata   tulos    
1 - 2 9 vs 10 (2 sarjaa)      
3 - 4 5 vs 6 (2 sarjaa)      
5 - 6 Välierä 1 vs 4 (2 sarjaa)   Finaali välierien voittajat 1s.  
7 - 8 Välierä 2 vs 3 (2 sarjaa)   Pronssiottelu välierien häviäjät  
9 -10 7 vs 8 (2 sarjaa)      
11-12 11 vs 12 (2 sarjaa)      

Henkilökohtaiset tulokset

Tilanne 3.12.

  PELAAJA JOUKKUE SARJAT PISTEET LIIGA KA TAS. PUHDAS KA
1 Tero Järvinen Team Järvinen 18 3725 206,94 0 208,17
2 Risto Partinen G-Ryhmä 30 6091 203,03 0 207,21
3 Jaana Taavitsainen Mirrit :) 21 4265 203,10 0 204,33
4 Timo Luoto Eilat koolla 18 3706 205,89 0 201,50
5 Lassi Kaunonen Petokalat 15 2918 194,53 5 200,11
6 Pasi Saarinen Petokalat 21 4057 193,19 7 193,87
7 Klaus Hietarinne G-ryhmä 18 3522 195,67 4 193,42
8 Pauli Hurnanen Mirrit :) 12 2349 195,75 0 185,67
9 Rami Akkanen Puolukkatien Pamaus 30 5485 182,83 17 185,13
10 Markku Sallinen Rajut, Jänkhä 15 2694 179,60 20 181,56
11 Juha Saine Petokalat 9 1679 186,56 13 178,33
12 Pekka Taavitsainen Mirrit :). Team Savila 24 4281 178,38 22 177,94
13 Jouko Selkamo G-ryhmä 9 1619 179,89 20 176,67
14 Marko Akkanen Puolukkatien Pamaus 21 3814 181,62 18 176,67
15 Matti Bragge Petokalat 18 3159 175,50 25 174,50
16 Markku Aro Jänkhä 18 3078 171,00 29 173,67
17 Joonas Ojanen Petokalat, Mirrit ;) 11 1882 171,09 29 173,60
18 Osmo Laaksonen Rajut 30 5218 173,93 26 173,58
19 Sirpa Viljanen Team Savila 18 3157 175,39 25 173,25
20 Elias Allonen Mirrit :) 3 513 171,00 60 171,00
21 Ari Lampela Jänkhä 29 4946 170,55 29 169,04
22 Pentti Sippola Rajut 15 2495 166,33 34 166,22
23 Pertti Hietarinne G-ryhmä 12 1918 159,83 40 162,33
24 Eino Nurmi Rajut 18 3006 167,00 33 162,00
25 Eerik Hurskainen Petokalat 9 1497 166,33 34 159,67
26 Jukka Pärri Rajut 27 4424 163,85 36 159,38
27 Marita Jokinen Jänkhä 15 2362 157,47 43 158,22
28 Jarmo Nurminen Rajut 9 1359 151,00 49 158,00
29 Jimi Sinervaara Team Savila 18 2633 146,28 54 157,25
30 Ville Lax Petokalat 9 1380 153,33 47 153,67
31 Timo Lammi Team Savila 21 3247 154,62 45 153,27
32 Kari Akkanen Puolukkatien pamaus 21 3127 148,90 51 153,13
33 Tapio Leino Mirrit :) 24 3660 152,50 48 152,89
34 Markus Vyyryläinen G-ryhmä 15 2266 151,07 49 152,56
35 Jenna Hallikainen Mirrit :) 8 1216 152,00 48 151,00
36 Saara Saimo G-Ryhmä 18 2458 136,56 60 150,67
37 Reijo Lehtola Forest Team 24 3609 150,38 50 148,78
38 Teppo Toivola Jänkhä 3 442 147,33 53 147,33
39 Harri Johansson Oumanin säätäjät 21 2931 139,57 60 145,13
40 Anja Toivonen Jänkhä 21 3037 144,62 55 142,80
41 Tommi Takkinen Meijerin Lössi 15 2000 133,33 60 142,67
42 Kaarina Tiira Forest Team 27 3811 141,15 59 142,38
43 Seppo Metsäranta Forest Team 30 4264 142,13 58 141,42
44 Pekka Tiira Oumanin säätäjät 18 2498 138,78 60 140,83
45 Jarkko Alajääski Forest Team 9 1301 144,56 55 140,67
46 Arttu Järvinen Team Järvinen 21 2953 140,62 60 140,60
47 Roope Akkanen Puolukkatien Pamaus 24 3336 139,00 60 139,00
48 Pasi Manneros Oumanin säätäjät 15 2162 144,13 60 138,67
49 Krista Justén-Hietarinne G-ryhmä 12 1600 133,33 60 134,50
50 Sarita Pollari Petokalat 9 1096 121,78 60 134,00
51 Anni Patola Petokalat 21 2828 134,67 60 131,20
52 Antti Sinervaara Team Savila 18 2511 139,50 61 131,17
53 Jenna Järvinen Team Järvinen 21 2588 123,24 60 129,40
54 Liisa Snellman Forest Team 12 1492 124,33 60 126,83
55 Hannu Solin Team Savila 18 2231 123,94 60 126,75
56 Rami Maikola Oumanin säätäjät 24 3081 128,38 60 126,44
57 Valtteri Luoto Eilat koolla 6 757 126,17 60 126,17
58 Anu Tiira Meijerin Lössi 21 2570 122,38 60 120,93
59 Jarkko Juntunen Oumanin säätäjät 9 1055 117,22 60 120,00
60 Hanna Leino Jänkhä, Mirrit :) 21 2530 120,48 60 119,00
61 Tuomas Lehto Petokalat 12 1461 121,75 60 117,67
62 Leo Johansson Meijerin Lössi 18 2136 118,67 60 115,17
63 Marko Laakso Meijerin Lössi 21 2443 116,33 60 113,87
64 Sofia Siivonen Eilat koolla 18 1950 108,33 60 111,87
65 Isto Forsström Oumanin säätäjät 21 2401 114,33 60 111,00
66 Seppo Luoto Team Savila 3 327 109,00 60 109,00
67 Eija Montonen Meijerin Lössi 15 1642 109,47 60 108,56
68 Emilia Varjo Eilat koolla 21 2201 104,81 60 104,81
69 Joonas Jalava Meijerin Lössi 6 622 103,67 60 103,67
70 Mirva Sinervaara Team Savila 9 986 109,56 60 102,33
71 Heli Järvinen Team Järvinen 15 1499 99,93 60 101,56
72 Samuli Tammisto Eilat koolla 21 2131 101,48 60 101,48
73 Helena Laaksonen Team Järvinen 15 1480 98,67 60 98,67
74 Jussi Paavola Meijerin Lössi 12 1067 88,92 60 89,83
75 Aaro Järvinen Team Järvinen 12 891 74,25 60 84,00

HALLILIIGA 2018-2019

Lopullinen järjestys:

1 G-Ryhmä
2 Rajut
3 Mirrit :)
4 Puolukkatien Pamaus
5 Jänkhä
6 Forest Team
7 Petokalat
8 Ärripurri
9 Oumanin säätäjät
10 Team Savila
11 Rännin Kyntäjät
12 Team Järvinen
13 Meijerin Lössi

 

Tilanne runkosrjan jälkeen

1 Rajut 24 44004 146
2 Puolukkatien Pamaus 24 43824 140
3 G-Ryhmä 24 43864 128
4 Mirrit :) 24 43866 126
5 Forest Team 24 43514 126
6 Jänkhä 24 43924 115
7 Ärripurri 24 42728 107
8 Petokalat 24 41468 95
9 Team Savila 24 40362 80
10 Oumanin säätäjät 24 39942 60
11 Team Järvinen 24 38949 56
12 Meijerin Lössi 24 38790 47
13 Rännin Kyntäjät 24 37594 22

2018

rata 1.kierros TO 27.9. klo 19.00 tulos 2.kierros TO 4.10. klo 19.00 tulos
1 - 2 Mirrit :) - Meijerin Lössi 8 - 0 Team Järvinen - G-Ryhmä 2 - 6
3 - 4 Petokalat - Ärripurri 6 - 2 Oumanin Säätäjät - Jänkhä 2 - 6
5 - 6 Rännin Kyntäjät - G-Ryhmä 0 - 8 Meijerin Lössi - Forest Team 6 - 2
7 - 8 Oumanin Säätäjät - Team Järvinen 8 - 0 Rajut - Puolukkatien Pamaus 4 - 4
9 - 10 Rajut - Jänkhä 6 - 2 Petokalat - Mirrit :) 6 - 2
11 - 12 Forest Team - Puolukkatien Pamaus 0 - 8 Rännin Kyntäjät - Team Savila 2 - 6
HUILI Team Savila   Ärripurri  
rata 3.kierros TO  11.10. klo 19.00 tulos 4.kierros TO 18.10. klo 19.00 tulos
1 - 2 Oumanin Säätäjät - Rännin Kyntäjät 6 - 2 Puolukkatien Pamaus - Ärripurri 4 - 4
3 - 4 Team Järvinen - Rajut 0 - 8 Team Savila - Meijerin Lössi 8 - 0
5 - 6 Mirrit :) - Puolukkatien Pamaus 0 - 8 Petokalat - G-Ryhmä 2 - 6
7 - 8 Ärripurri - Meijerin Lössi 6 - 2 Rajut - Rännin Kyntäjät

6 - 2

9 - 10 Team Savila - Petokalat 2 - 6 Team Järvinen - Forest Team 0 - 8
11 - 12 Forest Team - Jänkhä 6 - 2 Jänkhä - Mirrit :) 2 - 6
HUILI G-Ryhmä   Oumanin Säätäjät  
rata 5.kierros TO 1.11. klo 19.00 tulos 6.kierros TO 8.11. klo 19.00 tulos
1 - 2 Meijerin Lössi - Rajut 0 - 8 Team Savila - Jänkhä 6 - 2
3 - 4 Ärripurri - Rännin Kyntäjät 8 - 0 G-Ryhmä - Puolukkatien Pamaus 8 - 0
5 - 6 Team Järvinen - Team Savila 0 - 8 Rajut - Petokalat 8 - 0
7 - 8 Jänkhä - G-Ryhmä 8 - 0 Meijerin Lössi - Oumanin Säätäjät 4 - 4
9 - 10 Puolukkatien Pamaus-Oumanin Säätäjät      8 - 0 Mirrit :) - Rännin Kyntäjät 6 - 2
11 - 12 Petokalat - Forest Team 2 - 6 Ärripurri - Team Järvinen 8 - 0
HUILI Mirrit :)   Forest Team  
rata 7.kierros TO 22.11. klo 19.00 tulos 8. kierros TO 29.11. klo 19:00 tulos
1 - 2 Rännin Kyntäjät - Team Järvinen 2 - 6 G-Ryhmä - Mirrit :) 8 - 0
3 - 4 Rajut - Oumanin Säätäjät 8 - 0 Jänkhä - Rännin Kyntäjät 6 - 2
5 - 6 Ärripurri - Jänkhä 6 - 2 Petokalat - Team Järvinen 2 - 6
7 - 8 Mirrit :) - Forest Team 2 - 6 Puolukkatien Pamaus - Team Savila 8 - 0
9 - 10 Puolukkatien Pamaus - Meijerin Lössi 8 - 0 Forest Team - Rajut 2 - 6
11 - 12 Team Savila - G-Ryhmä 6 - 2 Oumanin Säätäjät - Ärripurri 4 - 4
HUILI Petokalat   Meijerin Lössi  
rata 9.kierros TO 13.12. klo 19.00 tulos   tulos
1 - 2 Petokalat - Puolukkatien Pamaus 0 - 8    
3 - 4 Forest Team - Team Savila 8 - 0    
5 - 6 Oumanin Säätäjät - Mirrit :) 2 - 6    
7 - 8 Jänkhä - Team Järvinen 8 - 0    
9 - 10 G-Ryhmä - Meijerin Lössi 8 - 0    
11 - 12 Rajut - Ärripurri 6 - 2    
HUILI Rännin Kyntäjät      
 

Henkilökohtainen kinkkukisa MA 17.12. klo 18.00

   
rata 10. kierros TO 20.12. klo 19.00 tulos 11. kierros TO 27.12. klo 19.00  
1 - 2 Ärripurri - Forest Team 2 - 6 Rännin Kyntäjät - Petokalat 0 - 8
3 - 4 Mirrit :) - Team Savila 8 - 0 Ärripurri - Mirrit :) 6 - 2
5 - 6 Rännin Kyntäjät - Meijerin Lössi 2 - 6 Forest Team - G-Ryhmä 8 - 0
7 - 8 G-Ryhmä - Rajut 2 - 6 Team Järvinen - Puolukkatien Pamaus          0 - 8
9 - 10 Jänkhä - Puolukkatien Pamaus 2 -6 Oumanin Säätäjät - Team Savila 2 - 6
11 - 12 Oumanin Säätäjät - Petokalat 4 - 4 Meijerin Lössi - Jänkhä 2 - 6
HUILI Team Järvinen   Rajut  
2019
rata 12. kierros  TO 3.1. klo 19.00 tulos 13. kierros TO 17.1. klo 19.00 tulos
1 - 2 Jänkhä - Petokalat 2 - 6 Forest Team - Oumanin Säätäjät 8 - 0
3 - 4 Rännin Kyntäjät - Forest Team 0 - 8 Meijerin Lössi - Petokalat 2 - 6
5 - 6 G-Ryhmä - Oumanin Säätäjät 8 - 0 Team Savila - Rajut 0 - 8
7 - 8 Team Savila - Ärripurri 4 - 4 Team Järvinen - Mirrit :) 0 - 8
9 - 10 Meijerin Lössi - Team Järvinen 4 - 4 Ärripurri - G-Ryhmä 2 - 6
11 - 12 Mirrit :) - Rajut 8 - 0 Puolukkatien Pamaus - Rännin Kyntäjät 8 - 0
HUILI Puolukkatien Pamaus   Jänkhä  
rata 14.kierros TO 24.1. klo 19.00 tulos 15.kierros TO 31.1. klo 19.00 tulos
1 - 2 Mirrit :) - Meijerin Lössi 8 - 0 Team Järvinen - G-Ryhmä 6 - 2
3 - 4 Petokalat - Ärripurri 1 - 7 Oumanin Säätäjät - Jänkhä 0 - 8
5 - 6 Rännin Kyntäjät - G-Ryhmä 0 - 8 Meijerin Lössi - Forest Team 0 - 8
7 - 8 Oumanin Säätäjät - Team Järvinen 0 - 8 Rajut - Puolukkatien Pamaus 4 - 4
9 - 10 Rajut - Jänkhä 4 - 4 Petokalat - Mirrit :) 2 - 6
11 - 12 Forest Team - Puolukkatien Pamaus 2 - 6 Rännin Kyntäjät - Team Savila 0 - 8
HUILI Team Savila   Ärripurri  
rata 16.kierros TO  7.2. klo 19.00 tulos 17.kierros TO 21.2. klo 19.00 tulos
1 - 2 Oumanin Säätäjät - Rännin Kyntäjät 6 - 2 Puolukkatien Pamaus - Ärripurri 2 - 6
3 - 4 Team Järvinen - Rajut 0 - 8 Team Savila - Meijerin Lössi 6 - 2
5 - 6 Mirrit :) - Puolukkatien Pamaus 2 - 6 Petokalat - G-Ryhmä 0 - 8
7 - 8 Ärripurri - Meijerin Lössi 8 - 0 Rajut - Rännin Kyntäjät 8 - 0
9 - 10 Team Savila - Petokalat 6 - 2 Team Järvinen - Forest Team 2 - 6
11 - 12 Forest Team - Jänkhä 6 - 2 Jänkhä - Mirrit :) 2 - 6
HUILI G-Ryhmä   Oumanin Säätäjät  
rata 18.kierros TO 28.2. klo 19.00 tulos 19.kierros TO 7.3. klo 19.00 tulos
1 - 2 Meijerin Lössi - Rajut 0 - 8 Team Savila - Jänkhä 0 - 9
3 - 4 Ärripurri - Rännin Kyntäjät 6 - 2 G-Ryhmä - Puolukkatien Pamaus 6 - 2
5 - 6 Team Järvinen - Team Savila 8 - 0 Rajut - Petokalat 2 - 6
7 - 8 Jänkhä - G-Ryhmä 4 - 4 Meijerin Lössi - Oumanin Säätäjät 2 - 6
9 - 10 Puolukkatien Pamaus - Oumanin Säätäjät 6 - 2 Mirrit :) - Rännin Kyntäjät 6 - 2
11 - 12 Petokalat - Forest Team 6 - 2 Ärripurri - Team Järvinen 8 - 0
HUILI Mirrit :)   Forest Team  
rata 20.kierros TO 14.3. klo 19.00 tulos 21.kierros TO 28.3. klo 19.00 tulos
1 - 2 Rännin Kyntäjät - Team Järvinen 0 - 8 G-Ryhmä - Mirrit :) 4 - 4
3 - 4 Rajut - Oumanin Säätäjät 6 - 2 Jänkhä - Rännin Kyntäjät 8 - 0
5 - 6 Ärripurri - Jänkhä 0 - 8 Petokalat - Team Järvinen 4 - 4
7 - 8 Mirrit :) - Forest Team 6 - 2 Puolukkatien Pamaus - Team Savila 8 - 0
9 - 10 Puolukkatien Pamaus - Meijerin Lössi 8 - 0 Forest Team - Rajut 2 - 6
11 - 12 Team Savila - G-Ryhmä 4 - 4 Oumanin Säätäjät - Ärripurri 0 - 8
HUILI Petokalat   Meijerin Lössi  
rata 22. kierros TO 4.4. klo 19.00 tulos 23. kierros  TO 11.4. klo 19:00 tulos
1 - 2 Petokalat - Puolukkatien Pamaus 6 - 2 Ärripurri - Forest Team 2 - 6
3 - 4 Forest Team - Team Savila 6 - 2 Mirrit :) - Team Savila 8 - 0
5 - 6 Oumanin Säätäjät - Mirrit :) 0 - 8 Rännin Kyntäjät - Meijerin Lössi 0 - 8
7 - 8 Jänkhä - Team Järvinen 8 - 0 G-Ryhmä - Rajut 2 - 6
9 - 10 G-Ryhmä - Meijerin Lössi 8 - 0 Jänkhä - Puolukkatien Pamaus 4 - 4
11 - 12 Rajut - Ärripurri 6 - 2 Oumanin Säätäjät - Petokalat 6 - 2
HUILI Rännin Kyntäjät   Team Järvinen  
rata 24. kierros TO 18.4. klo 19:00 tulos 25. kierros TO 2.5. klo 19.00 tulos
1 - 2 Rännin Kyntäjät - Petokalat 2 - 6 Jänkhä - Petokalat 4 - 4
3 - 4 Ärripurri - Mirrit :) 2 - 6 Rännin Kyntäjät - Forest Team 0 - 8
5 - 6 Forest Team - G-Ryhmä 2 - 6 G-Ryhmä - Oumanin Säätäjät 6 - 2
7 - 8 Team Järvinen - Puolukkatien Pamaus 2 - 6 Team Savila - Ärripurri 4 - 4
9 - 10 Oumanin Säätäjät - Team Savila 4 - 4 Meijerin Lössi - Team Järvinen 8 - 0
11 - 12 Meijerin Lössi - Jänkhä 1 - 7 Mirrit :) - Rajut 2 - 6
HUILI Rajut   Puolukkatien Pamaus  
rata 26. kierros TO 9.5. klo 19.00 tulos    
1 - 2 Forest Team - Oumanin Säätäjät 8 - 0    
3 - 4 Meijerin Lössi - Petokalat 0 - 8    
5 - 6 Team Savila - Rajut 0 - 8    
7 - 8 Team Järvinen - Mirrit :) 0 - 8    
9 - 10 Ärripurri - G-Ryhmä 0 - 8    
11 - 12 Puolukkatien Pamaus - Rännin Kyntäjät 8 - 0    
HUILI Jänkhä      
Finaalit ja Banketti TO 16.5.2019 klo 18:00
rata   tulos    
1 - 2 Team Savila-Oumanin Säätäjät (2 sarjaa) 6 - 0    
3 - 4 Forest Team-Jänkhä (2 sarjaa) 2 - 4    
5 - 6 Välierä Rajut-Mirrit ;) (2 sarjaa) 6 - 0 Finaali: Rajut-G-ryhmä 612-695
7 - 8 Välierä Puolukkatien Pamaus-G-Ryhmä (2 sarjaa) 0 - 6 Pronssiottelu: Puolukkatien Pamaus-Mirrit ;) 582-601
9 - 10 Ärripurri-Petokalat (2 sarjaa) 5 - 1    
11 - 12 Järvinen, Meijeri, Kyntäjät (2 sarjaa BAKER) 5, 4, 9    

Tilanne runkosarjan jälkeen:

  PELAAJA JOUKKUE SARJAT PISTEET LIIGA KA TAS. PUHDAS KA
1 Timo Luoto Petokalat, Team Järvinen 18 3674 204,11 0 214,75
2 Tero Järvinen Team Järvinen 57 11678 204,88 0 204,57
3 Klaus Hietarinne G-ryhmä 42 8310 197,86 2 200,17
4 Jaana Taavitsainen Mirrit :) 54 10840 200,74 0 200,08
5 Pauli Hurnanen Mirrit :) 18 3617 200,94 0 199,92
6 Marko Akkanen Puolukkatien Pamaus 72 13902 193,08 7 193,98
7 Juha Saine Mirrit :) 9 1578 175,33 25 190,67
8 Pasi Saarinen Ärripurri 39 7371 189,00 11 189,67
9 Jarmo Järvi Mirrit :) 9 1856 206,22 0 189,00
10 Marjaana Stenvall Rännin Kyntäjät 12 2227 185,58 14 187,11
11 Lassi Kaunonen Petokalat 68 12600 185,29 15 185,68
12 Markku Nieminen Petokalat 9 1599 177,67 22 185,67
13 Risto Partinen G-Ryhmä 67 12398 185,04 15 185,05
14 Veli-Matti Marila Petokalat 6 1164 194,00 6 183,00
15 Jouko Selkamo G-ryhmä 15 2703 180,20 20 181,56
16 Sirpa Viljanen Team Savila 36 6542 181,72 18 181,15
17 Tomi Sirkki Ärripurri 51 9141 179,24 21 180,00
18 Pekka Taavitsainen Mirrit :) 60 10741 179,02 21 179,50
19 Jukka Pärri Rajut 48 8534 177,79 22 178,95
20 Matti Bragge Petokalat 21 3651 173,86 26 177,47
21 Eino Nurmi Rajut 63 11184 177,52 22 177,05
22 Markku Sallinen G-ryhmä 15 2710 180,67 19 176,67
23 Joonas Hallikainen Mirrit:) 9 1455 161,67 38 175,67
24 Juha Ilomäki G-Ryhmä 9 1275 141,67 60 175,33
25 Ari Lampela Jänkhä 58 10218 176,17 24 175,10
26 Osmo Laaksonen Rajut 69 12042 174,52 25 174,81
27 Rami Akkanen Puolukkatien Pamaus 66 11434 173,24 27 173,75
28 Jouni Jompero Ärripurri 24 4181 174,21 26 173,28
29 Tuomas Lahtinen Team Savila 24 4171 173,79 26 172,72
30 Irene Lehti Forest Team, Ärripurri 27 4652 172,30 28 170,67
31 Eerik Hurskainen Petokalat 15 2683 178,87 21 169,67
32 Joonas Ojanen Petokalat, rännin kyntäjät 12 1925 160,42 40 169,00
33 Pentti Sippola Rajut 39 6478 166,10 34 166,58
34 Markku Aro Jänkhä 54 8802 163,00 37 164,88
35 Lasse Luoto Puolukkatien Pamaus 3 484 161,33 13 161,33
36 Juuso Ahokas Ärripurri 51 8153 159,86 40 160,89
37 "HAAMU" Oumanin Säätäjät 3 480 160,00 0 160,00
38 "HAAMU" Team Savila 8 1280 160,00 0 160,00
39 "HAAMU" Ärripurri 12 1920 160,00 0 160,00
40 Timo Lammi Team Savila 8 1264 158,00 35 158,00
41 Marita Jokinen Jänkhä 48 7520 156,67 43 156,38
42 Reijo Lehtola Forest Team 48 7500 156,25 44 156,25
43 Antti Sinervaara Team Savila 43 6716 156,19 44 156,19
44 Pertti Hietarinne G-ryhmä 35 5450 155,71 44 155,59
45 Jenna Hallikainen Mirrit :) 11 1650 150,00 50 152,40
46 Pasi Manneros Oumanin säätäjät 12 1677 139,75 60 152,33
47 Tapio Leino Mirrit :) 57 8598 150,84 49 151,45
48 Markus Vyyryläinen G-ryhmä 45 6775 150,56 49 150,62
49 Maarit Pulkkinen Petokalat 9 1545 171,67 28 149,67
50 Anja Toivonen Jänkhä 69 10300 149,28 51 149,11
51 Jarmo Nurminen Rajut 15 2159 143,93 56 147,44
52 Jarkko Alajääski Forest Team 6 879 146,50 54 146,50
53 Oskari Impola Rännin Kyntäjät 24 3484 145,17 55 145,94
54 Seppo Metsäranta Forest Team, Mirrit ;) 78 11244 144,15 56 145,13
55 Anni Patola Petokalat 48 6907 143,90 56 143,74
56 Henrik Uola Rännin Kyntäjät 9 1199 133,22 60 142,67
57 Aleksi Elonen Rännin Kyntäjät 9 1119 124,33 60 142,00
58 Arttu Järvinen Team Järvinen 66 9052 137,15 60 140,62
59 Teppo Hallikainen Oumanin Säätäjät 15 2067 137,80 62 140,22
60 Roope Akkanen Puolukkatien Pamaus 69 9549 138,39 60 139,06
61 Saara Laiho Meijerin Lössi 9 1090 121,11 60 138,33
62 Kari Akkanen Puolukkatien pamaus 12 1694 141,17 59 138,33
63 Kaarina Tiira Forest Team 60 8258 137,63 60 136,50
64 Pekka Tiira Oumanin säätäjät 39 5192 133,13 60 134,82
65 Rami Maikola Oumanin säätäjät 39 5284 135,49 60 134,12
66 Johanna Laakso Rännin Kyntäjät 15 1934 128,93 60 133,89
67 Jari Koskinen Ärripurri 30 4021 134,03 60 133,13
68 Ville Akkanen Puolukkatien Pamaus 6 797 132,83 60 132,83
69 Krista Justén-Hietarinne G-ryhmä 19 2484 130,74 60 132,23
70 Anu Tiira Meijerin Lössi 45 5765 128,11 60 128,26
71 Kaija Aro Jänkhä 6 768 128,00 60 128,00
72 Leo Johansson Meijerin Lössi 48 6040 125,83 60 126,62
73 Harri Johansson Oumanin säätäjät 45 5647 125,49 60 125,64
74 Jimi Sinervaara Team Savila 29 3605 124,31 60 124,31
75 Hanna Leino Mirrit :), Oumanin Säätäjät 36 4346 120,72 60 124,23
76 Patrik Valo Team Savila 12 1485 123,75 60 123,75
77 Isto Forsström Oumanin säätäjät 45 5522 122,71 60 123,28
78 Vilho Lampela Jänkhä 11 1494 135,82 60 123,20
79 Marko Laakso Meijerin Lössi 54 6593 122,09 60 122,52
80 Tuomas Lehto Ärripurri 15 1828 121,87 60 121,87
81 Liisa Snellman Forest Team 12 1462 121,83 60 121,83
82 Juulia Andsten Rännin Kyntäjät 23 2813 122,30 60 121,82
83 Tommi Takkinen Meijerin Lössi 36 4311 119,75 60 119,67
84 Hannu Solin Team Savila 27 3218 119,19 60 119,19
85 Rasmus Elonen Rännin Kyntäjät 21 2407 114,62 60 117,13
86 Sirkku Sainio Ärripurri 9 935 103,89 60 116,67
87 Jarkko Juntunen Oumanin säätäjät 15 1738 115,87 60 115,87
88 Sarita Pollari Petokalat 9 1163 129,22 60 115,67
89 Mirva Sinervaara Team Savila 9 1018 113,11 60 113,11
90 Irene Vyyryläinen G-ryhmä 14 1593 113,79 60 112,75
91 Ari Kaunonen Petokalat 28 3153 112,61 60 111,64
92 Tiina Elonen Rännin Kyntäjät 15 1632 108,80 60 111,44
93 Saara Saimo Rännin Kyntäjät 42 4655 110,83 60 111,11
94 Eija Montonen Meijerin Lössi 36 3933 109,25 60 110,77
95 Jorma Ahokas Ärripurri 9 972 108,00 60 108,00
96 Matias Tiira Oumanin säätäjät 9 892 99,11 60 107,00
97 Katri Peltonen Rännin Kyntäjät 24 2559 106,63 60 106,63
98 Jenna Järvinen Team Järvinen 42 4356 103,71 60 106,22
99 Tiina Saimo Rännin Kyntäjät 9 1023 113,67 60 106,00
100 Timo Laakso Rännin Kyntäjät 13 1340 103,08 60 104,13
101 Lasse Rajakangas Petokalat 18 1849 102,72 60 102,72
102 Leena Sinervaara Team Savila 9 919 102,11 60 102,11
103 Petri Marttinen Meijerin Lössi 8 832 104,00 60 101,00
104 Janne Elonen Rännin Kyntäjät 9 955 106,11 60 101,00
105 Juha Haapavuori Oumanin säätäjät 27 2688 99,56 60 100,38
106 Oskari Nurme Petokalat 6 595 99,17 60 99,17
107 Heli Järvinen Team Järvinen 36 3556 98,78 60 98,78
108 Ville Vanha-Rauvola Team Savila 3 291 97,00 60 97,00
109 Tero Heinonen Rännin Kyntäjät 3 289 96,33 60 96,33
110 Konsta Elonen Rännin Kyntäjät 24 2189 91,21 60 96,06
111 Saija Laaksonvirta Rännin Kyntäjät 6 572 95,33 60 95,33
112 Sofia Siivonen Petokalat 3 272 90,67 60 90,67
113 Milja Tiira Mirrit :) 9 762 84,67 60 89,00
114 Saara Rantanen Rännin Kyntäjät 9 839 93,22 60 88,17
115 Sami Sammalkangas Team Savila 3 264 88,00 60 88,00
116 Jussi Paavola Meijerin Lössi 18 1517 84,28 60 87,92
117 Leevi Elonen Rännin Kyntäjät 3 258 86,00 60 86,00
118 Aatu Laakso Rännin Kyntäjät 14 1039 74,21 60 80,00
119 Anni Pulkkinen Petokalat 3 236 78,67 60 78,67
120 Saku Rintala Petokalat 3 232 77,33 60 77,33
121 Maija Sinervaara Team Savila 3 225 75,00 60 75,00
122 Peetu Hakala Rännin Kyntäjät 3 207 69,00 60 69,00
123 Aaro Järvinen Team Järvinen 21 1356 64,57 60 64,57

Halliliigan kinkkukilpailu 17.12.2018        
             
  Nimi Joukkue 1 s. 2 s. Tasoitus Yhteensä
1 Eino Nurmi Rajut 86 78 -33 131
2 Lassi Kaunonen Petokalat 69 90 -24 135
3 Roope Akkanen Puolukkatien Pamaus 115 83 -60 138
4 Klaus Hietarinne G-Ryhmä 88 96 -30 154
5 Anja Toivonen Jänkhä 128 90 -60 158
6 Krista Hietarinne G-Ryhmä 88 132 -60 160
7 Osmo Laaksonen Rajut 101 94 -35 160
8 Reijo Lehtola Forest Team 110 112 -60 162
9 Ari Lampela Jänkhä 114 78 -27 165
10 Jukka Pärri Rajut 70 141 -32 179
11 Markku Sallinen G-Ryhmä 109 92 -18 183
12 Seppo Metsäranta Forest Team 140 125 -60 205
13 Arttu Järvinen Team Järvinen 129 145 -60 214
14 Oskari Impola Rännin Kyntäjät 107 163 -55 215
15 Tapio Leino Mirrit :) 121 153 -59 215
16 Kaarina Tiira Forest Team 126 154 -60 220
17 Hanna Leino Mirrit :) 154 127 -60 221
18 Marko Akkanen Puolukkatien Pamaus 105 133 -16 222
19 Saara Saimo Rännin Kyntäjät 146 141 -60 227
20 Timo Laakso Rännin Kyntäjät 155 139 -60 234
21 Pepe Hietarinne G-Ryhmä 123 161 -44 240
22 Juulia Andsten Rännin Kyntäjät 156 148 -60 244
23 Risto Partinen G-Ryhmä 122 143 -20 245
24 Markku Aro Jänkhä 186 104 -43 247
25 Antti Sinervaara Team Savila 161 137 -48 250
26 Jimi Sinervaara Team Savila 108 203 -60 251
27 Ari Kaunonen Petokalat 111 202 -60 253
28 Tiina Saimo Rännin Kyntäjät 148 167 -60 255
29 Pasi Saarinen Ärripurri 109 161 -13 257
30 Aatu Laakso Rännin Kyntäjät 144 187 -60 271
31 Anu Tiira Meijerin Lössi 165 176 -60 281
32 Jenna Järvinen Team Järvinen 181 167 -60 288
33 Heli Järvinen Team Järvinen 198 157 -60 295
34 Katri Peltonen Rännin Kyntäjät 191 180 -60 311
35 Konsta Elonen Rännin Kyntäjät 195 182 -60 317
36 Aaro Järvinen Team Järvinen 177 203 -60 320

HALLILIIGA

Lopputulokset

1 G-Ryhmä
2 Jänkhä
3 Rajut
4 Helinäkeijut
5 Mirrit :)
6 Ärripurri
7 Tension Neck
8 Petokalat
9 Oumanin Säätäjät (parempi runkosarjan sijoitus, kuin Rännin Kyntäjillä)
10 Rännin Kyntäjät
11 Meijerin Lössi

Kiitos kaikille mukavasta kaudesta! Palaamme asiaan ensi syksynä.

Tervetuloa silloin mukaan kaikki vanhat ja uudet joukkueet.

Lisätietoa ja ilmoittautumiset Rauman keilahallin kassalla.

 

Runkosarjan lopullinen tilanne:

1 Jänkhä 20 36311 114
2 G-Ryhmä 20 36190 108
3 Rajut 20 35940 108
4 Helinäkeijut 20 36452 107
5 Mirrit :) 20 35516 101
6 Ärripurri 20 35781 87
7 Petokalat 20 34696 80
8 Tension Neck 20 32979 60
9 Oumanin säätäjät 20 31707 57
10 Meijerin Lössi 20 31493 30
11 Rännin Kyntäjät 20 30280 26
2017
rata 1.kierros TO 28.9. klo 19.00 tulos 2.kierros TO 5.10. klo 19.00 tulos
1 - 2 Meijerin Lössi - Mirrit :) 2 - 6 G-ryhmä - Rännin Kyntäjät 8 - 0
3 - 4 Helinäkeijut - G-Ryhmä 4 - 4 Jänkhä - Meijerin Lössi 8 - 0
5 - 6 Rännin Kyntäjät - Jänkhä 2 - 6 Ärripurri - Petokalat 2 - 6
7 - 8 Rajut - Tension Neck 8 - 0 Mirrit :) - Rajut 4 - 4
9-10 Ärripurri - Oumanin säätäjät 8 - 0 Oumanin Säätäjät-Tension Neck 6 - 2
HUILI Petokalat   Helinäkeijut   
rata 3.kierros TO  12.10. klo 19.00 tulos 4.kierros TO 26.10. klo 19.00 tulos
1 - 2 Ärtipurri - Helinäkeijut 0 - 8 Rännin Kyntäjät - Tension Neck 0 - 8
3 - 4 Mirrit :) - Oumanin Säätäjät 8 - 0 Ärripurri - Meijerin lössi 8 - 0
5 - 6 Petokalat - G-Ryhmä 8 - 0 G-Ryhmä - Oumanin Säätäjät 8 - 0
7 - 8 Tension Neck - Meijerin Lössi 2 - 6 Petokalat - Jänkhä 2 - 6
9-10 Jänkhä - Rajut 6 - 2 Mirrit :) - Helinäkeijut 0 - 8
HUILI Rännin Kyntäjät   Rajut  
rata 5.kierros TO 2.11. klo 19.00 tulos 6.kierros TO 23.11. klo 19.00 tulos
1 - 2 Petokalat - Tension Neck 2 - 6 Oumanin Säätäjät - Jänkhä 0 - 8
3 - 4 Ärripurri - Rajut 0 - 8 Petokalat - Mirrit :) 6 - 2
5 - 6 Mirrit :) - Rännin Kyntäjät 2 - 6 Helinäkeijut - Tension Neck 6 - 2
7 - 8 Jänkhä - Helinäkeijut 2 - 6 Rajut - G-Ryhmä 6 - 2
9-10 Meijerin lössi - G-ryhmä 0 - 8 Ärripurri - Rännin Kyntäjät 8 - 0
HUILI Oumanin Säätäjät   Meijerin lössi  
rata 7.kierros TO 30.11. klo 19.00 tulos 8. kierros 7.12. klo 19:00 tulos
1 - 2 Rännin Kyntäjät - Rajut 0 - 8 G-Ryhmä - Jänkhä 2 - 6
3 - 4 Meijerin lössi - Oumanin Säätäjät 2 - 6 Rajut - Petokalat 2 - 6
5 - 6 Mirrit :) - Ärripurri 2 - 6 Oumanin Säätäjät - Rännin Kyntäjät 8 - 0
7 - 8 Jänkhä - Tension Neck 8 - 0 Meijerin lössi - Helinäkeijut 0 - 8
9-10 Helinäkeijut - Petokalat 6 - 2 Tension Neck - Mirrit :) 0 - 8
HUILI G-Ryhmä   Ärripurri  
  Henkilökohtainen kinkkukisa ma 18.12. klo 19.00  
rata 9. kierros 21.12. klo 19.00 tulos 10. kierros 28.12. klo 19.00 tulos
1 - 2 Jänkhä - Mirrit :) 8 - 0 Helinäkeijut - Oumanin Säätäjät 2 - 6
3 - 4 Meijerin Lössi - Petokalat 2 - 6 Tension Neck - Ärripurri 2 - 6
5 - 6 Helinäkeijut - Rännin Kyntäjät

8 - 0

G-ryhmä - Mirrit :) 0 . 8
7 - 8 G-ryhmä - Ärripurri 8 - 0 Meijerin lössi - Rajut 0 - 8
9-10 Rajut - Oumanin Säätäjät 8 - 0 Rännin Kyntäjät - Petokalat 0 - 8
HUILI Tension Neck   Jänkhä  
2018
rata 11. kierros 4.1. klo 19.00 tulos 12.kierros TO 25.1. klo 19.00 tulos
1 - 2 Tension Neck - G-Ryhmä 2 - 6 Meijerin Lössi - Mirrit :) 0 - 8
3 - 4 Rajut - Helinäkeijut 0 - 8 Helinäkeijut - G-Ryhmä 0 - 8
5 - 6 Jänkhä - Ärripurri 6 - 2 Rännin Kyntäjät - Jänkhä 2 - 6
7 - 8 Petokalat - Oumanin Säätäjät 2 - 6 Rajut - Tension Neck 8 - 0
9-10 Rännin Kyntäjät - Meijerin Lössi 8 - 0 Ärripurri - Oumanin säätäjät 8 - 0
HUILI Mirrit :)   Petokalat  
rata 13.kierros TO 1.2. klo 19.00 tulos 14.kierros TO  8.2. klo 19.00 tulos
1 - 2 G-ryhmä - Rännin Kyntäjät 6 - 2 Ärtipurri - Helinäkeijut 5 - 3
3 - 4 Jänkhä - Meijerin Lössi 8 - 0 Mirrit :) - Oumanin Säätäjät 6 - 2
5 - 6 Ärripurri - Petokalat 4 - 4 Petokalat - G-Ryhmä 0 - 8
7 - 8 Mirrit :) - Rajut 6 - 2 Tension Neck - Meijerin Lössi 8 - 0
9-10 Oumanin Säätäjät - Tension Neck 2 - 6 Jänkhä - Rajut 2 - 6
HUILI Helinäkeijut    Rännin Kyntäjät  
rata 15.kierros TO 1.3. klo 19.00 tulos 16.kierros TO 8.3. klo 19.00 tulos
1 - 2 Rännin Kyntäjät - Tension Neck 0 - 8 Petokalat - Tension Neck 0 - 8
3 - 4 Ärripurri - Meijerin lössi 6 - 2 Ärripurri - Rajut 2 - 6
5 - 6 G-Ryhmä - Oumanin Säätäjät 6 - 2 Mirrit :) - Rännin Kyntäjät 8 - 0
7 - 8 Petokalat - Jänkhä 0 - 8 Jänkhä - Helinäkeijut 2 - 6
9-10 Mirrit :) - Helinäkeijut 8 - 0 Meijerin lössi - G-ryhmä 0 - 8
HUILI Rajut   Oumanin Säätäjät  
rata 17.kierros TO 22.3. klo 19.00 tulos 18.kierros TO 29.3. klo 19.00 tulos
1 - 2 Oumanin Säätäjät - Jänkhä 3 - 5 Rännin Kyntäjät - Rajut 2 - 6
3 - 4 Petokalat - Mirrit :) 4 - 4 Meijerin lössi - Oumanin Säätäjät 4 - 4
5 - 6 Helinäkeijut - Tension Neck 8 - 0 Mirrit :) - Ärripurri 8 - 0
7 - 8 Rajut - G-Ryhmä 2 - 6 Jänkhä - Tension Neck 6 - 2
9-10 Ärripurri - Rännin Kyntäjät 8 - 0 Helinäkeijut - Petokalat 6 - 2
HUILI Meijerin lössi   G-Ryhmä  
rata 19. kierros 5.4. klo 19:00 tulos 20. kierros 19.4. klo 19.00 tulos
1 - 2 G-Ryhmä - Jänkhä 0 - 8 Jänkhä - Mirrit :) 1 - 7
3 - 4 Oumanin Säätäjät - Rännin Kyntäjät 8 - 0 Meijerin Lössi - Petokalat 0 - 8
5 - 6 Rajut - Petokalat 8 - 0 Helinäkeijut - Rännin Kyntäjät 8 - 0
7 - 8 Meijerin lössi - Helinäkeijut 2 - 6 G-ryhmä - Ärripurri 4 - 4
9-10 Tension Neck - Mirrit :) 2 - 6 Rajut - Oumanin Säätäjät 8 - 0
HUILI Ärripurri   Tension Neck  
rata 21. kierros 26.4. klo 19.00 tulos 22. kierros 3.5. klo 19.00 tulos
1 - 2 Helinäkeijut - Oumanin Säätäjät 4 - 4 Tension Neck - G-Ryhmä 0 - 8
3 - 4 Tension Neck - Ärripurri 2 - 6 Rajut - Helinäkeijut 6 - 2
5 - 6 G-ryhmä - Mirrit :) 8 - 0 Jänkhä - Ärripurri 4 - 4
7 - 8 Meijerin lössi - Rajut 4 - 4 Petokalat - Oumanin Säätäjät 8 - 0
9-10 Rännin Kyntäjät - Petokalat 2 - 6 Rännin Kyntäjät - Meijerin Lössi 2 - 6
HUILI Jänkhä   Mirrit :)  
Finaalit ja Banketti 17.5.2018 klo 18:00
rata   tulos    
1 - 2 Petokalat - Tension Neck 0 - 6    
3 - 4 Mirrit :) - Ärripurri 6 - 0    
5 - 6 Välierä: G-Ryhmä - Rajut 590-583 Loppuottelu: G-Ryhmä - Jänkhä 670-581
7 - 8 Välierä: Jänkhä - Helinäkeijut 602-599 Pronssiottelu: Rajut - Helinäkeijut 639-596
9-10 Oumanin Säätäjät - Meijerin Lössi 7 - 4    
11-12 Rännin Kyntäjät 4    
  PELAAJA JOUKKUE SARJAT PISTEET LIIGA KA TAS. PUHDAS KA
1 Sami Javanainen Tension Neck 7 1530 218,57 0 244,00
2 Tero Järvinen Petokalat 15 3112 207,47 5 207,47
3 Jarmo Järvi Mirrit :) 9 1934 214,89 0 207,33
4 Jaana Taavitsainen Helinäkeijut 45 9269 205,98 0 206,36
5 Pauli Hurnanen Mirrit :) 6 1218 203,00 0 203,00
6 Tauno Sved Tension Neck 33 6676 202,30 0 202,30
7 Eerik Hurskainen Petokalat 33 6357 192,64 7 196,78
8 Sirpa Viljanen Mirrit :) 3 564 188,00 24 188,00
9 Markku Sallinen G-ryhmä 10 1866 186,60 17 186,60
10 Ari Lampela Jänkhä 38 7052 185,58 14 185,58
11 Klaus Hietarinne G-ryhmä 42 7727 183,98 16 185,44
12 Timo Luoto Petokalat 12 2194 182,83 17 185,33
13 Pasi Saarinen Ärripurri 15 2780 185,33 15 185,33
14 Risto Partinen Rännin Kyntäjät, mirrit:), G-Ryhmä 30 5550 185,00 15 185,00
15 Lassi Kaunonen Petokalat 42 7618 181,38 19 184,58
16 Marko Akkanen Helinäkeijut 39 7142 183,13 17 182,15
17 Eino Nurmi Rajut 45 8192 182,04 18 182,04
18 Niklas Alasiuru Helinäkeijut 3 545 181,67 60 181,67
19 Jouni Jompero Ärripurri 48 8500 177,08 23 178,14
20 Tuomas Lahtinen Petokalat 12 2125 177,08 23 178,00
21 Irene Lehti Helinäkeijut 21 3739 178,05 22 177,73
22 Pekka Taavitsainen Helinäkeijut 48 8384 174,67 25 176,79
23 Juhani Telen Tension Neck 9 1587 176,33 21 176,33
24 Jaakko Räikkönen Tension Neck 26 4553 175,12 25 175,12
25 Jouko Selkamo G-ryhmä 29 5169 178,24 22 174,96
26 Tomi Sirkki Ärripurri 36 6246 173,50 27 174,77
27 Juha Lindroos Rännin Kyntäjät 3 517 172,33 60 172,33
28 Osmo Laaksonen Rajut 54 9263 171,54 28 171,54
29 Jukka Pärri Rajut 15 2546 169,73 30 169,73
30 Rami Akkanen Helinäkeijut 42 7061 168,12 32 169,39
31 Juha Saine Ärripurri 15 2501 166,73 33 167,67
32 Matti Bragge Petokalat 18 2968 164,89 35 165,42
33 Pentti Sippola Rajut 45 7357 163,49 37 163,49
34 Jouni Lehti Tension Neck 3 487 162,33 38 162,33
35 "HAAMU" Oumanin Säätäjät 3 480 160,00 0 160,00
36 "HAAMU" Rajut 3 480 160,00 0 160,00
37 "HAAMU" Ärripurri 3 480 160,00 0 160,00
38 Marita Jokinen Jänkhä 42 6667 158,74 41 158,74
39 Jorma Karp G-ryhmä 3 475 158,33 18 158,33
40 Joonas Hallikainen Oumanin säätäjät, mirrit :) 34 5256 154,59 45 158,00
41 Pertti Hietarinne G-ryhmä 40 6251 156,28 44 157,12
42 Markus Vyyryläinen G-ryhmä 27 4053 150,11 50 154,24
43 Ville Lax Petokalat 9 1378 153,11 47 152,67
44 Juuso Ahokas Ärripurri 48 7310 152,29 48 152,38
45 Joonas Ojanen Mirrit :) 12 1821 151,75 48 151,33
46 Anja Toivonen Jänkhä 46 6945 150,98 49 150,98
47 Markku Aro Jänkhä 17 2515 147,94 52 147,94
48 Kaarina Tiira Mirrit :), Oumanin Säätäjät 30 4433 147,77 52 147,38
49 Vilho Lampela Jänkhä 37 5417 146,41 54 146,41
50 Rami Maikola Oumanin säätäjät 39 5574 142,92 60 146,39
51 Anni Patola Petokalat 27 3916 145,04 55 145,10
52 Tapio Leino Mirrit :) 36 5244 145,67 54 144,80
53 Oskari Impola Rännin Kyntäjät 10 1429 142,90 57 142,90
54 Teppo Hallikainen Mirrit :) 24 3221 134,21 60 142,72
55 Kari Akkanen Helinäkeijut 12 1729 144,08 56 142,67
56 Kari Välimäki Ärripurri 12 1697 141,42 59 141,83
57 Jenna Hallikainen Mirrit :) 22 3257 148,05 52 141,31
58 Jari Koskinen Ärripurri 27 3715 137,59 60 139,67
59 Jarmo Nurminen Rajut 15 2079 138,60 60 138,60
60 Sarita Pollari Petokalat 9 1224 136,00 60 136,00
61 Joonas Sallinen Ärripurri 6 812 135,33 51 135,33
62 Elli Nikkonen Meijerin Lössi 9 1078 119,78 60 133,00
63 Seppo Metsäranta Mirrit :) 42 5562 132,43 60 132,43
64 Juulia Andsten Rännin Kyntäjät 21 2598 123,71 60 129,47
65 Harri Johansson Oumanin säätäjät 18 2241 124,50 60 129,25
66 Henrik Uola Rännin Kyntäjät 9 1156 128,44 60 128,44
67 Anu Tiira Meijerin Lössi, Mirrit :) 45 5720 127,11 60 127,87
68 Juha Ilomäki G-Ryhmä 20 2497 124,85 60 126,86
69 Harri Virtanen Tension Neck 43 5379 125,09 60 125,09
70 Pasi Manneros Oumanin säätäjät 17 2163 127,24 60 125,09
71 Roope Akkanen Helinäkeijut 6 788 131,33 60 124,67
72 Pekka Tiira Oumanin säätäjät 51 6319 123,90 60 122,98
73 Leo Johansson Meijerin Lössi 36 4329 120,25 60 120,77
74 Ari Kaunonen Petokalat 21 2441 116,24 60 119,60
75 Irene Vyyryläinen G-ryhmä 12 1382 115,17 60 119,17
76 Isto Forsström Oumanin säätäjät 48 5716 119,08 60 118,71
77 Netta Sottinen Tension Neck 3 356 118,67 60 118,67
78 Marko Laakso Meijerin Lössi 33 3916 118,67 60 118,52
79 Aleksi Elonen Rännin Kyntäjät 21 2424 115,43 60 118,27
80 Tommi Takkinen Meijerin Lössi 27 3243 120,11 60 118,05
81 Tytti Virtanen Tension Neck 36 4236 117,67 60 117,67
82 Johanna Laakso Rännin Kyntäjät 17 2066 121,53 60 117,45
83 Krista Justén-Hietarinne G-ryhmä 14 1785 127,50 60 116,50
84 Janne Elonen Rännin Kyntäjät 10 1087 108,70 60 114,00
85 Mira Lehtomäki Rännin Kyntäjät 5 567 113,40 60 113,40
86 Saara Laiho Meijerin Lössi 12 1349 112,42 60 113,33
87 Saara Saimo Rännin Kyntäjät 25 2731 109,24 60 112,95
88 Hanna Leino Mirrit :) 9 929 103,22 60 112,33
89 Timo Laakso Rännin Kyntäjät 5 507 101,40 60 110,50
90 Rasmus Elonen Rännin Kyntäjät 19 2057 108,26 60 108,38
91 Jenni Rannikko Meijerin Lössi 9 970 107,78 60 108,33
92 Mika Lammi Meijerin Lössi 9 960 106,67 60 108,33
93 Mika Sottinen Tension Neck 12 1232 102,67 60 102,67
94 Arttu Järvinen Petokalat 18 1845 102,50 60 102,50
95 Eija Montonen Meijerin Lössi 45 4578 101,73 60 102,44
96 Emilia Elgström Helinäkeijut 3 306 102,00 60 102,00
97 Jenni Elonen Rännin Kyntäjät 12 1320 110,00 60 101,17
98 Tiina Elonen Rännin Kyntäjät 9 943 104,78 60 98,67
99 Kai Nurmisto Rännin Kyntäjät 4 392 98,00 60 98,00
100 Juha Haapavuori Oumanin säätäjät 15 1450 96,67 60 96,44
101 Sirkku Sainio Ärripurri 12 1170 97,50 60 96,33
102 Matias Tiira Oumanin säätäjät 9 856 95,11 60 94,33
103 Ellinoora Maliniemi Rännin Kyntäjät 7 634 90,57 60 90,57
104 Jade Sivonen Rännin Kyntäjät 6 533 88,83 60 88,83
105 Jenna Järvinen Petokalat 18 1597 88,72 60 88,72
106 Oleg Derevlev Meijerin Lössi 6 524 87,33 60 87,33
107 Karoliina Kujansuu Rännin Kyntäjät 3 255 85,00 60 85,00
108 Elena Holmsten G-ryhmä 7 651 93,00 60 83,00
109 Eeva-Liisa Kovanen Tension Neck 10 829 82,90 60 82,90
110 Sini Salo Rännin Kyntäjät 6 496 82,67 60 82,67
111 Konsta Elonen Rännin Kyntäjät 15 1150 76,67 60 82,11
112 Jussi Paavola Meijerin Lössi 9 693 77,00 60 79,33
113 Leena Heino Tension Neck 3 236 78,67 60 78,67
114 Aatu Laakso Rännin Kyntäjät 14 932 66,57 60 65,83

Kauden 2016-17 Lopputulokset

1. Ärripurri

2. Helinäkeijut

3. G-Ryhmä

4. Petokalat

5. Mirrit :)

6. Oumanin Säätäjät

7. Meijerin Lössi

8. Rännin Kyntäjät

 

Kiitos kaikille kaudesta 2016-17 ja hyvää kesää!

Ilmoittautuminen tulevalle kaudelle on jo käynnissä keilahallin kassalla.

Kaikki halukkaat vanhat ja uudet joukkueet innolla mukaan!

  Runkosarjan lopullinen tilanne      
1 Ärripurri 16 28058 98
2 Helinäkeijut 16 29527 97
3 G-Ryhmä 16 27614 76
4 Petokalat 16 28594 74
5 Mirrit :) 16 27438 74
6 Oumanin säätäjät 16 26323 50
7 Meijerin Lössi 16 25096 29
8 Rännin Kyntäjät 16 23594 14

Kauden 2016-2017 lopullinen tilanne

  PELAAJA JOUKKUE SARJAT PISTEET LIIGA KA TAS. PUHDAS KA
1 Jarmo Järvi Petokalat 12 2699 224,92 0 228,83
2 Jaana Taavitsainen Helinäkeijut 21 4400 209,52 0 209,52
3 Iiro Gustafsson Helinäkeijut, Petokalat 13 2663 204,85 0 205,17
4 Nils-Erik Granfors Helinäkeijut 15 2906 193,73 6 193,73
5 Marko Akkanen Helinäkeijut 33 6307 191,12 9 192,37
6 Jouko Selkamo Ärripurri 24 4500 187,50 13 190,78
7 Amanda Leppänen Mirrit :) 12 2116 176,33 24 185,17
8 Maarit Pulkkinen Petokalat 9 1604 178,22 22 182,67
9 Marjaana Stenvall Helinäkeijut 3 543 181,00 11 181,00
10 Irene Lehti Helinäkeijut 18 3219 178,83 21 178,83
11 Klaus Hietarinne G-ryhmä 35 6143 175,51 24 178,34
12 Eerik Hurskainen Mirrit :) 18 3200 177,78 22 178,25
13 Markus Lahtinen Petokalat 9 1804 200,44 0 177,33
14 Matti Bragge Petokalat 12 2070 172,50 28 176,83
15 Markku Nieminen Petokalat 6 1045 174,17 26 173,67
16 Tuomas Lahtinen Petokalat 20 3445 172,25 28 172,71
17 Timo Luoto Petokalat 9 1623 180,33 20 172,33
18 Tomi Sirkki Ärripurri 45 7625 169,44 31 171,26
19 Juha Saine Ärripurri 45 7641 169,80 30 170,44
20 Jouni Jompero Ärripurri 39 6708 172,00 28 169,36
21 Lassi Kaunonen Petokalat 47 7817 166,32 34 167,63
22 Jenna Hallikainen Mirrit :) 9 1483 164,78 35 166,00
23 Rami Akkanen Helinäkeijut 33 5239 158,76 41 162,04
24 Pekka Taavitsainen Helinäkeijut 21 3367 160,33 40 160,33
25 Joonas Ojanen Petokalat 13 1930 148,46 60 155,60
26 Pertti Hietarinne G-ryhmä 39 5959 152,79 47 154,42
27 Kaarina Tiira Oumanin säätäjät 12 1740 145,00 55 151,17
28 Tapio Leino Mirrit :) 39 5805 148,85 51 148,03
29 Anni Patola Petokalat 23 3295 143,26 60 145,59
30 Kari Akkanen Helinäkeijut 18 2553 141,83 60 145,58
31 Markus Vyyryläinen G-ryhmä 39 5618 144,05 56 144,27
32 Kari Välimäki Ärripurri 9 1333 148,11 52 143,00
33 Krista Justén-Hietarinne G-ryhmä 22 3071 139,59 60 142,19
34 Joonas Hallikainen Mirrit :) 46 6449 140,20 60 140,70
35 Sarita Pollari Petokalat 22 2910 132,27 60 135,75
36 Pekka Tiira Oumanin säätäjät 39 5101 130,79 60 132,18
37 Jari Koskinen Ärripurri 18 2531 140,61 59 132,17
38 Pasi Manneros Oumanin säätäjät 21 2754 131,14 60 131,14
39 Johanna Laakso Rännin Kyntäjät 12 1547 128,92 60 128,92
40 Olga Elo Mirrit :) 27 3299 122,19 60 128,38
41 Timo Vuorinen Meijerin Lössi 12 1457 121,42 60 127,33
42 Tommi Takkinen Meijerin Lössi 17 2160 127,06 60 127,06
43 Ilari Perävainio Rännin Kyntäjät 9 1043 115,89 60 126,67
44 Rami Maikola Oumanin säätäjät 18 2228 123,78 60 123,78
45 Anu Tiira Meijerin Lössi, Mirrit:) 21 2481 118,14 60 122,47
46 Leo Johansson Meijerin Lössi 27 3286 121,70 60 122,33
47 Isto Forsström Oumanin säätäjät 30 3651 121,70 60 121,70
48 Marko Laakso Meijerin Lössi 29 3460 119,31 60 120,43
49 Juha Ilomäki G-Ryhmä 18 2160 120,00 60 120,17
50 Reijo Kaunonen Petokalat 12 1510 125,83 60 119,67
51 Markus Nurmi Rännin Kyntäjät 9 1112 123,56 60 118,00
52 Tiina Saimo Rännin Kyntäjät 9 1057 117,44 60 117,44
53 Reijo Tiira Mirrit :) 3 352 117,33 60 117,33
54 Juulia Andsten Rännin Kyntäjät 21 2482 118,19 60 116,00
55 Harri Johansson Oumanin säätäjät 18 2069 114,94 60 114,94
56 Miro Manneros Oumanin säätäjät 6 686 114,33 60 114,33
57 Elli Nikkonen Meijerin Lössi 13 1464 112,62 60 113,55
58 Jenni Elonen Rännin Kyntäjät 20 2245 112,25 60 113,21
59 Saara Laiho Meijerin Lössi 24 2567 106,96 60 111,50
60 Irene Vyyryläinen G-ryhmä 15 1751 116,73 60 111,11
61 Päivi Urho Rännin Kyntäjät 9 991 110,11 60 110,11
62 Rasmus Elonen Rännin Kyntäjät 22 2318 105,36 60 109,19
63 Jenni Rannikko Meijerin Lössi 17 1767 103,94 60 109,18
64 Ari Kaunonen Petokalat 29 3216 110,90 60 108,87
65 Teppo Hallikainen mirrit :) 6 652 108,67 11 108,67
66 Aleksi Elonen Rännin Kyntäjät 9 949 105,44 60 108,33
67 Janne Elonen Rännin Kyntäjät 18 2038 113,22 60 108,25
68 Tiina Elonen Rännin Kyntäjät 10 1126 112,60 60 107,75
69 Tiina Justén G-ryhmä 14 1350 96,43 60 104,13
70 Saara Rantanen Rännin Kyntäjät 3 310 103,33 11 103,33
71 Eija Montonen Meijerin Lössi 34 3362 98,88 60 100,68
72 Sirkku Sainio Ärripurri 12 1181 98,42 60 98,67
73 Hanna Leino Mirrit :) 8 789 98,63 60 98,63
74 Saara Saimo Rännin Kyntäjät 18 1774 98,56 60 97,42
75 Juha Haapavuori Oumanin säätäjät 15 1441 96,07 60 96,07
76 Timo Laakso Rännin Kyntäjät 3 286 95,33 60 95,33
77 Elena Holmsten G-ryhmä 8 730 91,25 60 94,71
78 Matias Tiira Mirrit :) 12 1128 94,00 60 94,00
79 Milja Tiira Mirrit :) 15 1226 81,73 60 82,33
80 Mira Aaltonen Rännin Kyntäjät 15 1225 81,67 60 82,11
81 Janne Haavisto Rännin Kyntäjät 9 852 94,67 60 82,00
82 Tommi Aaltonen Rännin Kyntäjät 9 907 100,78 60 81,00
83 Pasi Saarinen Rännin Kyntäjät 9 792 88,00 60 80,33
84 Toni Aaltonen Rännin Kyntäjät 9 860 95,56 60 79,00
85 Elsa Akkanen Mirrit :) 4 303 75,75 60 75,33
86 Jussi Paavola Meijerin Lössi 3 217 72,33 60 72,33
87 Aatu Laakso Rännin Kyntäjät 2 142 71,00 60 71,00
88 Konsta Elonen Rännin Kyntäjät 16 1131 70,69 60 68,67
 
Päivitetty 3.12.2019

Otetaanko mittaa?


BOWLING4YOU PORI

Puinnintie 4
28360 Pori

Katso sijainti kartalta

Puh. 02 631 6600 
porinkeilahalli@bowling4you.fi 

Porin Aukioloajat & Hinnasto
Porin Online-varaus

   

 


BOWLING4YOU RAUMA

Valtakatu 15
26100 Rauma

Katso sijainti kartalta

Puh. 02 822 1922
info@raumankeilahalli.fi

Rauman Aukioloajat & Hinnasto
Rauman Online-varaus

  

Lisätietoa evästekäytännöstä »