Bowling4You tiedottaa


(Julkaistu 11.1.2022)
 
« Edellinen | Seuraava »

Pelikierrokset 2022 - 2023

 
rata 1.kierros 21.9. - 22.9.2022 tulos 2.kierros 28.9. - 29.9. tulos
  Keskiviikko klo 19:00   Keskiviikko klo 19:00  
7 - 8  B All In - BC Tumpelot 6 - 2 Virus - Taskunarrit 8 - 0
9 - 10 BC Zägä - Goblins 0 - 8 UKK - BC Tumpelot 6 - 2
11 - 12 Good Dreams - Helmiorvokki 4 - 4 Goblins - B All In 4 - 4
13 - 14 Hukkakaato - Keila-Kahelit 8 - 0 Helmiorvokki - BC Zägä 8 - 0
15 - 16 KRIS Satakunta - Mestaajat 2 - 6 Good Dreams - Keila-Kahelit 4 - 4
                 
  Torstai klo 19:00   Torstai klo 19:00  
1 - 2 Märät Rännit - Nakkepyy 8 - 0 Hukkakaato - Mestaajat 0 - 8
3 - 4 Pin Pals - Puroporukka 6 - 2 KRIS Satakunta - Nakkepyy 4 - 4
5 - 6 Pyssäri - Salakaatajat 8 - 0 Märät Rännit - Puroporukka 2 - 6
7 - 8 SaSäSe93ke - Siniharmaat 2.0 2 - 6 Pin Pals - Salakaatajat 8 - 0
9 - 10 Taskunarrit - TuTut 8 - 0 Pyssäri - Siniharmaat 2.0 2 - 6
11 - 12 UKK - Virus 8 - 0  SaSäSe93ke - TuTut 2 - 6

 

rata

3.kierros 5.10. - 6.10. tulos 4.kierros 12.10. - 13.10. tulos
  Keskiviikko klo 19:00   Keskiviikko klo 19:00  
7 - 8  Pyssäri - TuTut 6 - 2 Märät Rännit - Siniharmaat 2.0 6 - 2
9 - 10 SaSäSe93ke - Virus 8 - 0 Good Dreams - Nakkepyy 8 - 0
11 - 12 BC Tumpelot - Taskunarrit 4 - 4 Virus - Pyssäri 6 - 2
13 - 14 Goblins - UKK 8 - 0 BC Tumpelot - SaSäSe93ke 8 - 0
15 - 16 Helmiorvokki - B All In 0 - 8 Goblins - Taskunarrit 8 - 0
                 
  Torstai klo 19:00   Torstai klo 19:00  
1 - 2 Keila-Kahelit - BC Zägä 6 - 2 UKK - Helmiorvokki 2 - 6
3 - 4 Mestaajat - Good Dreams 6 - 2 B All In - Keila-Kahelit 6 - 2
5 - 6 Nakkepyy - Hukkakaato 2 - 6 BC Zägä - Mestaajat 2 - 6
7 - 8 KRIS Satakunta - Puroporukka 2 - 6 TuTut - Pin Pals 7 - 1
9 - 10 Märät Rännit - Salakaatajat 2 - 6 Hukkakaato - Puroporukka 4 - 4
11 - 12 Pin Pals - Siniharmaat 2.0 4 - 4  Salakaatajat - KRIS Satakunta 2 - 6

 

rata

5.kierros 19.10. - 20.10. tulos 6.kierros 26.10. - 27.10. tulos
  Keskiviikko klo 19:00   Keskiviikko klo 19:00  
7 - 8  Salakaatajat - Hukkakaato 2 - 6 Puroporukka - BC Zägä 1 - 7
9 - 10 KRIS Satakunta - Siniharmaat 2.0 0 - 8 Salakaatajat - Good Dreams 0 - 8
11 - 12 Märät Rännit - TuTut 2 - 6 Siniharmaat 2.0 - Hukkakaato 6 - 2
13 - 14 Virus - Pin Pals 0 - 8 KRIS Satakunta - TuTut 2 - 6
15 - 16 Pyssäri - BC Tumpelot 2 - 6 Märät Rännit - Virus 8 - 0
                 
  Torstai klo 19:00   Torstai klo 19:00  
1 - 2 SaSäSe93ke - Goblins 2 - 6 BC Tumpelot - Pin Pals 4 - 4
3 - 4 Helmiorvokki - Taskunarrit 6 - 2 Pyssäri - Goblins 6 - 2
5 - 6 Keila-Kahelit - UKK 4 - 4 SaSäSe93ke - Helmiorvokki 4 - 4
7 - 8 Mestaajat - B All In 2 - 6 Taskunarrit - Keila-Kahelit 2 - 6
9 - 10 BC Zägä - Nakkepyy 8 - 0 UKK - Mestaajat 6 - 2
11 - 12 Puroporukka - Good Dreams 1 - 7 B All In - Nakkepyy 8 - 0

 

rata

7.kierros 2.11. - 3.11. tulos 8. kierros 9.11. - 10.11. tulos
  Keskiviikko klo 19:00   Keskiviikko klo 19:00  
7 - 8  Nakkepyy - UKK 2 - 6 Mestaajat - SaSäSe93ke 0 - 8
9 - 10 Puroporukka - B All In 0 - 8 Nakkepyy - Taskunarrit 0 - 8
11 - 12 BC Zägä - Salakaatajat 4 - 4 UKK - Puroporukka 2 - 6
13 - 14 Good Dreams - Siniharmaat 2.0 6 - 2 Salakaatajat - B All In 0 - 8
15 - 16 TuTut - Hukkakaato 0 - 8 Siniharmaat 2.0 - BC Zägä 8 - 0
                 
  Torstai klo 19:00   Torstai klo 19:00  
1 - 2 KRIS Satakunta - Virus 0 - 8 TuTut - Good Dreams 8 - 0
3 - 4 BC Tumpelot - Märät Rännit 0 - 8 Virus - Hukkakaato 8 - 0
5 - 6 Goblins - Pin Pals 2 - 6 BC Tumpelot - KRIS Satakunta    8 - 0
7  - 8 Pyssäri - Helmiorvokki 2 - 6 Goblins - Märät Rännit 0 - 8
9 - 10 SaSäSe93ke - Keila-Kahelit 6 - 2 Pin Pals - Helmiorvokki 2 - 6
11 - 12 Mestaajat - Taskunarrit 2 - 6 Keila-Kahelit - Pyssäri 2 - 6

 

rata

9.kierros 16.11. - 17.11. tulos 10.kierros 23.11. - 24.11.  
  Keskiviikko klo 19:00   Keskiviikko klo 19:00  
7 - 8  Pin Pals - Keila-Kahelit 0 - 8 KRIS Satakunta - Helmiorvokki 0 - 8
9 - 10 Pyssäri - Mestaajat 4 - 4 Märät Rännit - Keila-Kahelit 6 - 2
11 - 12 SaSäSe93ke - Nakkepyy 6 - 2 Pin Pals - Mestaajat  
13 - 14 Taskunarrit - Puroporukka 2 - 6 Nakkepyy - Pyssäri 2 - 6
15 - 16 UKK - Salakaatajat 8 - 0 Puroporukka - SaSäSe93ke 0 - 8
                 
  Torstai klo 19:00   Torstai klo 19:00  
1 - 2 Siniharmaat 2.0 - B All In 0 - 8 Salakaatajat - Taskunarrit 0 - 8
3 - 4 BC Zägä - TuTut 8 - 0 Siniharmaat 2.0 - UKK 6 - 2
5 - 6 Virus - Good Dreams 8 - 0 B All In - TuTut 4 - 4
7 - 8 BC Tumpelot - Hukkakaato 0 - 8 Virus - BC Zägä 4 - 4
9 - 10 KRIS Satakunta - Goblins 2 - 6 Good Dreams - BC Tumpelot 2 - 6
11 - 12 Märät Rännit - Helmiorvokki 6 - 2 Goblins - Hukkakaato 6 - 2

 

rata

SIJOITUSSARJA 30.11. - 1.12. tulos BAKER-pistekierros 7.12 - 8.12. tulos
  Keskiviikko klo 19:00   Keskiviikko klo 19:00  
7 - 8  Nakkepyy - Salakaatajat  0 - 8 B All In

-

Nakkepyy 8 - 2
9 - 10 KRIS Satakunta - Puroporukka 0 - 8 Märät Rännit - KRIS-Satakunta 4 - 6
11 - 12 BC Zägä - Mestaajat  6 - 2 Goblins - Salakaatajat 8 - 6
13 - 14 Keila-Kahelit - Hukkakaato  2 - 6 SaSäSe93 ke - Puroporukka 12 - 6
15 - 16 Pin Pals - Tutut  6 - 2 Pin Pals - Keila-Kahelit 12 - 8
                 
  Torstai klo 19:00   Torstai klo 19:00  
1 - 2 Taskunarrit - BC Tumpelot  4 - 4  Helmiorvokki - Mestaajat 8 - 6
3 - 4 Good Dreams - Virus  8 - 0 Pyssäri - BC Zägä 6 - 10
5 - 6 Pyssäri - UKK  6 - 2 Good Dreams - TuTut 6 - 4
7 - 8 SaSäSe93 ke - Siniharmaat 2.0  8 - 0 Siniharmaat 2.0 - Virus 8 - 6
9 - 10 Goblins - Helmiorvokki  6 - 2 UKK - Taskunarrit 6 - 8
11 - 12 Märät Rännit - B All In  6 - 2 Hukkakaato - BC Tumpelot 8 - 6
HALLILIIGAN KINKKUKISA 15.12.2022 klo 19:00
rata 11.kierros 11.1. - 12.1.2023 tulos 12.kierros 18.1. - 19.1. tulos
  Keskiviikko klo 19:00   Keskiviikko klo 19:00  
7 - 8  Good Dreams - Pin Pals 2 - 6 SaSäSe93ke - KRIS Satakunta  
9 - 10 BC Tumpelot - Salakaatajat 8 - 0  Virus - Helmiorvokki 2 - 6
11 - 12 Puroporukka - Goblins 4 - 4 Keila-Kahelit - TuTut 6 - 2
13 - 14 Märät Rännit - Hukkakaato 6 - 2 UKK - Taskunarrit 0 - 8
15 - 16 Virus - TuTut 4 - 4 Pin Pals - Pyssäri 8 - 0
                 
  Torstai klo 19:00   Torstai klo 19:00  
1 - 2 BC Zägä - Pyssäri 2 - 6 Puroporukka - Siniharmaat 2.0     0 - 8
3 - 4 SaSäSe93ke - B All In 0 - 8 Goblins - BC Tumpelot 2 - 6
5 - 6 Helmiorvokki - Nakkepyy 2 - 6 Hukkakaato - B All In 6 - 2
7 - 8 Keila-Kahelit - Mestaajat 6 - 2 Salakaatajat - Nakkepyy 2 - 6
9 - 10 Siniharmaat 2.0 - Taskunarrit 6 - 2 Mestaajat - Märät Rännit 2 - 6
11 - 12 KRIS Satakunta - UKK 6 - 2 Good Dreams - BC Zägä 6 - 2

 

rata

13.kierros 25.1. - 26.1. tulos 14.kierros 1.2. - 2.2. tulos
  Keskiviikko klo 19:00   Keskiviikko klo 19:00  
7 - 8  BC Tumpelot - Virus 6 - 2 Good Dreams - B All In 0 - 8
9 - 10 Goblins - TuTut 4 - 4 Hukkakaato - Pyssäri 6 - 2
11 - 12 Helmiorvokki - Siniharmaat 2.0    0 - 8 Taskunarrit - KRIS Satakunta
13 - 14 Keila-Kahelit - Salakaatajat 8 - 0 TuTut - Helmiorvokki 2 - 6
15 - 16 Mestaajat - Puroporukka 0 - 8 SaSäSe93ke - Pin Pals 0 - 8
                 
  Torstai klo 19:00   Torstai klo 19:00  
1 - 2 B All In - UKK 6 - 2 Nakkepyy - Puroporukka 0 - 8
3 - 4 Taskunarrit - BC Zägä 6 - 2 Salakaatajat - Mestaajat 8 - 0
5 - 6 Good Dreams - SaSäSe93ke 0 - 8 Siniharmaat 2.0 - Keila-Kahelit 6 - 2
7 - 8 Hukkakaato - KRIS Satakunta    8 - 0 Märät Rännit - UKK 6 - 2
9 - 10 Nakkepyy - Pin Pals 2 - 6 BC Tumpelot - BC Zägä 4 - 4
11 - 12 Pyssäri - Märät Rännit 2 - 6 Virus - Goblins 8 - 0

 

rata

15.kierros 8.2. - 9.2. tulos 16. kierros 15.2. - 16.2. tulos
  Keskiviikko klo 19:00   Keskiviikko klo 19:00  
7 - 8  Keila-Kahelit - Puroporukka   Siniharmaat 2.0 - Salakaatajat  
9 - 10 Mestaajat - Nakkepyy   Pyssäri - SaSäSe93ke  
11 - 12 TuTut - BC Tumpelot   B All In - Märät Rännit  
13 - 14 Siniharmaat 2.0 - Goblins   Virus - Nakkepyy  
15 - 16 Salakaatajat - Helmiorvokki   UKK - Good Dreams  
                 
  Torstai klo 19:00   Torstai klo 19:00  
1 - 2 Pyssäri - KRIS Satakunta Goblins - Keila-Kahelit  
3 - 4 Märät Rännit - Pin Pals   BC Zägä - KRIS Satakunta
5 - 6 UKK - BC Zägä   Pin Pals - Taskunarrit  
7 - 8 Good Dreams - Taskunarrit   Mestaajat - BC Tumpelot  
9 - 10 B All In - Virus   Helmiorvokki - Hukkakaato  
11 - 12 Hukkakaato - SaSäSe93ke   TuTut - Puroporukka  

 

rata

17.kierros 22.2. - 23.2. tulos 18.kierros 1.3. - 2.3.  
  Keskiviikko klo 19:00   Keskiviikko klo 19:00  
7 - 8  Hukkakaato - Good Dreams   TuTut - Nakkepyy  
9 - 10 B All In - BC Zägä   Pin Pals - UKK  
11 - 12 Pyssäri - UKK   Hukkakaato - BC Zägä  
13 - 14 Pin Pals - KRIS Satakunta SaSäSe93ke - Märät Rännit  
15 - 16 Taskunarrit - Märät Rännit   B All In - KRIS Satakunta
                 
  Torstai klo 19:00   Torstai klo 19:00  
1 - 2 Mestaajat - TuTut   Helmiorvokki - BC Tumpelot  
3 - 4 Nakkepyy - Siniharmaat 2.0 Keila-Kahelit - Virus  
5 - 6 Puroporukka - Virus   Taskunarrit - Pyssäri  
7 - 8 Helmiorvokki - Goblins   Puroporukka - Salakaatajat  
9 - 10 Salakaatajat - SaSäSe93ke   Goblins - Good Dreams  
11 - 12 BC Tumpelot - Keila-Kahelit   Siniharmaat 2.0 - Mestaajat  

 

rata

19.kierros 8.3. - 9.3. tulos 20.kierros 15.3. - 16.3.  
  Keskiviikko klo 19:00   Keskiviikko klo 19:00  
7 - 8  Salakaatajat - Goblins   Helmiorvokki - Mestaajat  
9 - 10 Helmiorvokki - Puroporukka   Taskunarrit - Hukkakaato  
11 - 12 Nakkepyy - Keila-Kahelit   Salakaatajat - Virus  
13 - 14 Mestaajat - Virus   Puroporukka - BC Tumpelot  
15 - 16 BC Tumpelot - Siniharmaat 2.0 Nakkepyy - Goblins  
                 
  Torstai klo 19:00   Torstai klo 19:00  
1 - 2 Pin Pals - Hukkakaato   Good Dreams - Märät Rännit  
3 - 4 Good Dreams - Pyssäri   UKK - SaSäSe93ke  
5 - 6 KRIS Satakunta - Märät Rännit   TuTut - Siniharmaat 2.0
7 - 8 BC Zägä - SaSäSe93ke   B All In - Pyssäri  
9 - 10 TuTut - UKK   Keila-Kahelit - KRIS Satakunta
11 - 12 Taskunarrit - B All In   BC Zägä - Pin Pals  

 

rata

21.kierros 22.3. - 23.3. tulos BAKER-pistekierros 29.3. - 30.3.
  Keskiviikko klo 19:00   Keskiviikko klo 19:00  
7 - 8  BC Zägä - Märät Rännit   12 - 11  
9 - 10 Keila-Kahelit - Helmiorvokki   13 - 10  
11 - 12 KRIS Satakunta - Good Dreams   14 - 9  
13 - 14 B All In - Pin Pals   15 - 8  
15 - 16 Hukkakaato - UKK   16 - 7  
                 
  Torstai klo 19:00   Torstai klo 19:00  
1 - 2 Taskunarrit - SaSäSe93ke   17 - 6  
3 - 4 TuTut - Salakaatajat   18 - 5  
5 - 6 Mestaajat - Goblins   19 - 4  
7 - 8 Siniharmaat 2.0 - Virus   20 - 3  
9 - 10 Puroporukka - Pyssäri   21 - 2  
11 - 12 Nakkepyy - BC Tumpelot   22 - 1  

 

rata

SIJOITUSSARJA 5.4. - 6.4. tulos VÄLIERÄT 12.4.    
  Keskiviikko klo 19:00   Keskiviikko klo 19:00  
7 - 8  22 - 21   1 - 8  
9 - 10 20 - 19   3 - 6  
11 - 12 18 - 17   2 - 7  
13 - 14 16 - 15   4 - 5  
15 - 16 14 - 13          
                 
  Torstai klo 19:00   Torstai 13.4. klo 19:00   
1 - 2 12 - 11   Hallimestaruus    
3 - 4 10 - 9          
5 - 6 8 - 7          
7 - 8 6 - 5          
9 - 10 4 - 3          
11 - 12 2 - 1          
FINAALI & BANKETTI TORSTAI 20.4.2023                
rata 1.kierros klo 18.00  tulos klo 19:15      
1 - 2 9   10 2 srj        
3 - 4 11   12 2 srj        
5 - 6 13   14 2 srj        
7 - 8 5 - 8 2 srj 2   3 1 srj
9 -10 6 - 7 2 srj 1   4 1 srj
11 - 12 15   16 2 srj Voittajat finaaliin      
13 - 14 17 ja 18   19 BAKER 6 srj Hävinneet pronssiotteluun  
15 - 16 20 ja 21   22 BAKER 6 srj        
                 
                 
rata Mitalipelit (1 s.)       tulos      
1 - 2                
3 - 4                
5 - 6                
7 - 8 Finaali              
9 - 10                
11 - 12 Pronssi              
13 - 14                
15 - 16                
                 
 
Päivitetty 4.2.2023

Otetaanko mittaa?


BOWLING4YOU PORI

Puinnintie 4
28360 Pori

Katso sijainti kartalta

Puh. 02 631 6600 
porinkeilahalli@bowling4you.fi 

Porin Aukioloajat & Hinnasto
Porin Online-varaus

   

 


BOWLING4YOU RAUMA

Valtakatu 15
26100 Rauma

Katso sijainti kartalta

Puh. 02 822 1922
info@raumankeilahalli.fi

Rauman Aukioloajat & Hinnasto
Rauman Online-varaus

  

Lisätietoa evästekäytännöstä »