Bowling4You tiedottaa


(Julkaistu 19.2.2024)
 
« Edellinen | Seuraava »

Pelikierrokset 2023 - 2024

 
rata 1.kierros 20.9. - 21.9.2023 tulos 2.kierros 27.9. - 28.9. tulos
  Keskiviikko klo 19:00   Keskiviikko klo 19:00  
7 - 8  Helmiorvokki - Hukkakaato 6 - 2 Gummisormet - Hukkakaato 0 - 8
9 - 10 Märät Rännit - Pin Pals 8 - 0 Pin Pals - Helmiorvokki 0 - 8
11 - 12 BC Tumpelot - Siniharmaat 2.1  2 - 6 Siniharmaat 2.1 - Märät Rännit 6 - 2
13 - 14 SaSäSe93ke - B All In 8 - 0 BC Tumpelot - B All In 8 - 0
15 - 16 KeilaKahelit - Goblins 8 - 0 SaSäSe93ke - Goblins 4 - 4
                 
  Torstai klo 19:00   Torstai klo 19:00  
1 - 2 Good Dreams - Pyssäri 4 - 4 KeilaKahelit - Pyssäri 6 - 2
3 - 4 BC Zägä - Puroporukka 2 - 6 Puroporukka - Good Dreams 0 - 8
5 - 6 Taskunarrit - UKK 0 - 8 BC Zägä - UKK 4 - 4
7 - 8 Salakaatajat - TuTut 2 - 6 TuTut - Taskunarrit 2 - 6
9 - 10 Nakkepyy - Viirus 2 - 6 Viirus - Salakaatajat 2 - 6
11 - 12 KRIS Satakunta - Mestaajat 6 - 2 Nakkepyy - Mestaajat 0 - 8
Huili Gummisormet       KRIS Satakunta      
rata 3.kierros 4.10. - 5.10. tulos 4.kierros 11.10. - 12.10. tulos
  Keskiviikko klo 19:00   Keskiviikko klo 19:00  
7 - 8  Salakaatajat - Mestaajat 6 - 2 Viirus - BC Zägä 4 - 4
9 - 10 KRIS Satakunta - Hukkakaato 0 - 8 Taskunarrit - Mestaajat 4 - 4
11 - 12 Pin Pals - Gummisormet 6 - 2 Nakkepyy - Hukkakaato 0 - 8
13 - 14 Siniharmaat 2.1 - Helmiorvokki 0 - 8 Pin Pals - KRIS Satakunta
15 - 16 B All In - Märät Rännit 2 - 6 Gummisormet - Siniharmaat 2.1   2 - 6
                 
  Torstai klo 19:00   Torstai klo 19:00  
1 - 2 BC Tumpelot - Goblins 2 - 6 B All In - Helmiorvokki 0 - 8
3 - 4 SaSäSe93ke - Pyssäri 2 - 6 Goblins - Märät Rännit 4 - 4
5 - 6 Puroporukka - KeilaKahelit 6 - 2 Pyssäri - BC Tumpelot 4 - 4
7 - 8 Good Dreams - UKK 6 - 2 Puroporukka - SaSäSe93ke 6 - 2
9 - 10 TuTut - BC Zägä 6 - 2 UKK - KeilaKahelit 4 - 4
11 - 12 Taskunarrit - Viirus 4 - 4 TuTut - Good Dreams 2 - 6
Huili Nakkepyy       Salakaatajat      
rata 5.kierros 18.10. - 19.10. tulos BAKER-kierros 25.10. - 26.10. tulos
  Keskiviikko klo 19:00   Keskiviikko klo 19:00  
7 - 8  TuTut - KeilaKahelit 0 - 8 Hukkakaato - Märät Rännit 8 - 8
9 - 10 Viirus - Good Dreams 2 - 6 Good Dreams - BC Tumpelot 6 - 8
11 - 12 BC Zägä - Mestaajat 0 - 8 Helmiorvokki - Viirus 6 - 6
13 - 14 Salakaatajat - Hukkakaato 0 - 8 Keila-Kahelit - TuTut 10 - 6
15 - 16 Nakkepyy - Pin Pals 4 - 4  Puroporukka - Taskunarrit 4 - 6
          Rata 6   Salakaatajat 4
  Torstai klo 19:00   Torstai klo 19:00  
1 - 2 Siniharmaat 2.1 - KRIS Satakunta  6 - 2 Pyssäri - BC Zägä 4 - 6
3 - 4 B All In - Gummisormet 8 - 0 Siniharmaat 2.1 - B All In 4 - 10
5 - 6 Goblins - Helmiorvokki 8 - 0 Mestaajat - Pin Pals 6 - 8
7 - 8 Pyssäri - Märät Rännit 8 - 0  SaSäSe93ke - KRIS Satakunta 8 - 2
9 - 10 Puroporukka - BC Tumpelot 6 - 2 Goblins - Nakkepyy 6 - 6
11 - 12 SaSäSe93ke - UKK 6 - 2 UKK - Gummisormet 8 - 4
Huili Taskunarrit              
rata 6.kierros 1.11. - 2.11. tulos 7. kierros 8.11. - 9.11. tulos
  Keskiviikko klo 19:00   Keskiviikko klo 19:00  
7 - 8  UKK - BC Tumpelot 2 - 6 Gummisormet - Pyssäri 6 - 2
9 - 10 SaSäSe93ke - TuTut 6 - 2 Helmiorvokki - Puroporukka 6 - 2
11 - 12 KeilaKahelit - Viirus 8 - 0 UKK - Märät Rännit 2 - 6
13 - 14 Mestaajat - Good Dreams 6 - 2 BC Tumpelot - TuTut 6 - 2
15 - 16 Taskunarrit - Hukkakaato 8 - 0 SaSäSe93ke - Viirus 6 - 2
                 
  Torstai klo 19:00   Torstai klo 19:00  
1 - 2 Salakaatajat - Pin Pals 0 - 8 KeilaKahelit - Mestaajat 8 - 0
3 - 4 Siniharmaat 2.1 - Nakkepyy   BC Zägä - Hukkakaato 8 - 0
5 - 6 B All In - KRIS Satakunta  8 - 0 Pin Pals - Taskunarrit 6 - 2
7 - 8 Gummisormet - Goblins 0 - 8 Salakaatajat - Siniharmaat 2.1     2 - 6
9 - 10 Helmiorvokki - Pyssäri 2 - 6 Nakkepyy - B All In 0 - 8
11 - 12 Puroporukka - Märät Rännit 6 - 2 Goblins - KRIS Satakunta    6 - 2
Huili BC Zägä       Good Dreams      
rata 8.kierros 15.11. - 16.11. tulos 9.kierros 22.11. - 23.11.  
  Keskiviikko klo 19:00   Keskiviikko klo 19:00  
7 - 8  Goblins - Nakkepyy 2 - 6 Taskunarrit - B All In 4 - 4
9 - 10 Pyssäri - KRIS Satakunta 2 - 6 Salakaatajat - Goblins 0 - 8
11 - 12 Gummisormet - Puroporukka 3 - 5 Pyssäri - Nakkepyy 6 - 2
13 - 14 Helmiorvokki - UKK 8 - 0 KRIS Satakunta - Puroporukka 0 - 8
15 - 16 TuTut - Märät Rännit 2 - 6 Gummisormet - UKK 0 - 8
                 
  Torstai klo 19:00   Torstai klo 19:00  
1 - 2 Viirus - BC Tumpelot 0 - 8 Helmiorvokki - TuTut 8 - 0
3 - 4 SaSäSe93ke - Mestaajat 2 - 6 Viirus - Märät Rännit 0 - 8
5 - 6 Good Dreams - Hukkakaato 2 - 6 Mestaajat - BC Tumpelot 4 - 4
7 - 8 Pin Pals - BC Zägä 6 - 2 KeilaKahelit - Hukkakaato 6 - 2
9 - 10 Siniharmaat 2.1 - Taskunarrit 0 - 8 Good Dreams - Pin Pals 2 - 6
11 - 12 Salakaatajat - B All In 4 - 4 BC Zägä - Siniharmaat 2.1     6 - 2
Huili KeilaKahelit       SaSäSe93ke      
rata SIJOITUSSARJA 29.11. - 30.11. tulos BAKER-kierros 13.12 - 14.12. tulos
  Keskiviikko klo 19:00   Keskiviikko klo 19:00  
7 - 8  Helmiorvokki - Keila-Kahelit 6 - 2 Keila-Kahelit - Gummisormet 8 - 8
9 - 10 Pin Pals - Goblins 8 - 0 Hukkakaato - KRIS-Satakunta 8 - 4
11 - 12 BC Tumpelot - Hukkakaato 2 - 6 BC Tumpelot - TuTut 10 - 10
13 - 14 Märät Rännit - Mestaajat 6 - 2 Goblins - Siniharmaat 2.1 6 - 6
15 - 16 B All In - Pyssäri 8 - 0 Taskunarrit - Puroporukka 2 - 8
rata 6 oma KA   Gummisormet 4 Rata 6   Pyssäri 4
  Torstai klo 19:00   Torstai klo 19:00  
1 - 2 SaSäSe93ke - Good Dreams 6 - 2 UKK - Mestaajat 6 - 8
3 - 4 Taskunarrit - Puroporukka 8 - 0 Good Dreams - SaSäSe93ke 10 - 10
5 - 6 UKK - Siniharmaat 2.1 6 - 2 BC Zägä - B All In 2 - 10
7 - 8 BC Zägä - TuTut 6 - 2 Viirus - Märät Rännit 6 - 8
9 - 10 Viirus - Salakaatajat 8 - 0 Salakaatajat - Pin Pals 4 - 4
11 - 12 Nakkepyy - KRIS-Satakunta 2 - 6 Nakkepyy - Helmiorvokki 4 - 8
Huili                
HALLILIIGAN KINKKUKISA 7.12.2023 klo 19:00
rata 10.kierros 10.1. - 11.1.2024 tulos 11.kierros 17.1. - 18.1. tulos
  Keskiviikko klo 19:00   Keskiviikko klo 19:00  
7 - 8  Siniharmaat 2.1 - Good Dreams 0 - 8 SaSäSe93ke - Pin Pals 0 - 8
9 - 10 B All In - BC Zägä 8 - 0 Siniharmaat 2.1 - KeilaKahelit 2 - 6
11 - 12 Taskunarrit - Goblins 6 - 2 Good Dreams - B All In 0 - 8
13 - 14 Pyssäri - Salakaatajat 8 - 0 BC Zägä - Goblins 0 - 8
15 - 16 Puroporukka - Nakkepyy 8 - 0 Taskunarrit - Pyssäri 6 - 2
                 
  Torstai klo 19:00   Torstai klo 19:00  
1 - 2 UKK - KRIS Satakunta    8 - 0 Puroporukka - Salakaatajat 6 - 2
3 - 4 TuTut - Gummisormet 0 - 8 UKK - Nakkepyy 6 - 2
5 - 6 Helmiorvokki - Viirus 4 - 4 KRIS Satakunta - TuTut 0 - 8
7 - 8 Märät Rännit - Mestaajat 6 - 2 Viirus - Gummisormet 0 - 8
9 - 10 SaSäSe93ke - Hukkakaato 0 - 8 Mestaajat - Helmiorvokki 2 - 6
11 - 12 Pin Pals - KeilaKahelit 6 - 2 Hukkakaato - BC Tumpelot 4 - 4
Huili BC Tumpelot       Märät Rännit      
rata 12.kierros 24.1. - 25.1. tulos 13.kierros 31.1. - 1.2. tulos
  Keskiviikko klo 19:00   Keskiviikko klo 19:00  
7 - 8  BC Zägä - Salakaatajat 2 - 6 Mestaajat - Siniharmaat 2.1     4 - 4
9 - 10 KRIS Satakunta - Nakkepyy 4 - 4 Goblins - Puroporukka 6 - 2
11 - 12 TuTut - Viirus 8 - 0 UKK - Pyssäri 2 - 6
13 - 14 KeilaKahelit - SaSäSe93ke 0 - 8 Hukkakaato - TuTut 0 - 8
15 - 16 Helmiorvokki - BC Tumpelot 8 - 0 Pin Pals - Viirus 6 - 2
                 
  Torstai klo 19:00   Torstai klo 19:00  
1 - 2 Märät Rännit - Good Dreams 0 - 8 KRIS Satakunta - BC Tumpelot 2 - 6
3 - 4 UKK - Puroporukka 8 - 0 Gummisormet - SaSäSe93ke 6 - 2
5 - 6 Siniharmaat 2.1 - B All In 5 - 3 KeilaKahelit - BC Zägä 6 - 2
7 - 8 Hukkakaato - Pin Pals 4 - 4 Taskunarrit - Good Dreams 8 - 0
9 - 10 Taskunarrit - Gummisormet 6 - 2 Salakaatajat - Helmiorvokki 2 - 6
11 - 12 Pyssäri - Goblins 8 - 0 Märät Rännit - Nakkepyy 8 - 0
Huili Mestaajat       B All In      
rata 14.kierros 7.2. - 8.2. tulos 15. kierros 14.2. - 15.2. tulos
  Keskiviikko klo 19:00   Keskiviikko klo 19:00  
7 - 8  Puroporukka - Taskunarrit 2 - 6 Puroporukka - Pyssäri 8 - 0
9 - 10 UKK - Salakaatajat 8 - 0 Hukkakaato - UKK 4 - 4
11 - 12 B All In - KeilaKahelit 4 - 4 TuTut - Pin Pals 0 - 8
13 - 14 Viirus - KRIS Satakunta   6 - 2 Viirus - Siniharmaat 2.1     0 - 8
15 - 16 Mestaajat - Gummisormet 6 - 2 Mestaajat - B All In 2 - 6
                 
  Torstai klo 19:00   Torstai klo 19:00  
1 - 2 TuTut - Nakkepyy 8 - 0 Gummisormet - KeilaKahelit 2 - 6
3 - 4 Märät Rännit - Hukkakaato 4 - 4 Good Dreams - BC Zägä 6 - 2
5 - 6 BC Tumpelot - Pin Pals 8 - 0 Taskunarrit - Helmiorvokki 6 - 2
7 - 8 SaSäSe93ke - Siniharmaat 2.1    4 - 4 Märät Rännit - Salakaatajat 8 - 0
9 - 10 BC Zägä - Pyssäri 0 - 8 BC Tumpelot - Nakkepyy 8 - 0
11 - 12 Goblins - Good Dreams 2 - 6 KRIS Satakunta - SaSäSe93ke 0 - 8
Huili Helmiorvokki       Goblins      
rata BAKER-kierros 21.2. - 22.2. tulos 16.kierros 28.2. - 29.2.  
  Keskiviikko klo 19:00   Keskiviikko klo 19:00  
7 - 8  Hukkakaato - Gummisormet 6 - 6 KeilaKahelit - Märät Rännit 6 - 2
9 - 10 UKK - Viirus 6 - 4 Good Dreams - BC Tumpelot 8 - 0
11 - 12 BC Tumpelot - BC Zägä 6 - 8 Nakkepyy - BC Zägä 2 - 6
13 - 14 Puroporukka - Salakaatajat 8 - 4 SaSäSe93ke - Helmiorvokki 8 - 0
15 - 16 Good Dreams - KRIS-Satakunta 6 -  KRIS Satakunta - Taskunarrit 0 - 8
  Rata 6   Nakkepyy 4        
  Torstai klo 19:00   Torstai klo 19:00  
1 - 2 SaSäSe93ke - Helmiorvokki 8 - 8 Salakaatajat - Gummisormet 6 - 2
3 - 4 Pyssäri - Pin Pals 8 - 6 Hukkakaato - B All In 4 - 4
5 - 6 Goblins - Keila-Kahelit 6 - 8 Pin Pals - Goblins 8 - 0
7 - 8 TuTut - B All In 10 - 8 UKK - Mestaajat 4 - 4
9 - 10 Mestaajat - Märät Rännit 8 - 8 Pyssäri - Siniharmaat 2.1     8 - 0
11 - 12 Siniharmaat 2.1 - Taskunarrit 8 - 8 Viirus - Puroporukka 7 - 1
Huili         TuTut      
rata 17.kierros 6.3. - 7.3. tulos 18.kierros 13.3. - 14.3.  
  Keskiviikko klo 19:00   Keskiviikko klo 19:00  
7 - 8  Hukkakaato - Puroporukka 0 - 8 Good Dreams - SaSäSe93ke 2 - 6
9 - 10 Pin Pals - UKK 2 - 6 KeilaKahelit - Helmiorvokki 6 - 2
11 - 12 Siniharmaat 2.1 - TuTut 4 - 4 Märät Rännit - BC Tumpelot 6 - 2
13 - 14 B All In - Viirus 6 - 2 Salakaatajat - Taskunarrit 1 - 7
15 - 16 Goblins - Mestaajat 4 - 4 Pyssäri - Pin Pals 0 - 8
                 
  Torstai klo 19:00   Torstai klo 19:00  
1 - 2 Helmiorvokki - BC Zägä 6 - 2 KRIS Satakunta - BC Zägä 0 - 8
3 - 4 Märät Rännit - Taskunarrit 0 - 8 Puroporukka - TuTut 8 - 0
5 - 6 BC Tumpelot - Salakaatajat 0 - 8  Viirus - Mestaajat 4 - 4
7 - 8 SaSäSe93ke - Nakkepyy 6 - 2 Gummisormet - Nakkepyy 6 - 2
9 - 10 KeilaKahelit - KRIS Satakunta    8 - 0 Goblins - B All In 4 - 4
11 - 12 Good Dreams - Gummisormet 8 - 0 Siniharmaat 2.1 - Hukkakaato 6 - 2
Huili Pyssäri       UKK      
rata 19.kierros 20.3. - 21.3. tulos Henkilökohtainen kärsimyskilpailu 28.3.
  Keskiviikko klo 19:00          
7 - 8  Pyssäri - TuTut 0 - 8 Pelitapa "PIENTÄ" 2 srj.  
9 - 10 Hukkakaato - Viirus 6 - 2        
11 - 12 Mestaajat - Pin Pals 2 - 6 Tuotepalkinnot  
13 - 14 B All In - Puroporukka 4 - 4        
15 - 16 Goblins - UKK 8 - 0        
                 
  Torstai klo 19:00          
1 - 2 Good Dreams - Salakaatajat 4 - 4        
3 - 4 Nakkepyy - Helmiorvokki 2 - 6        
5 - 6 KRIS Satakunta - Märät Rännit 2 - 6        
7 - 8 BC Tumpelot - Gummisormet 8 - 0        
9 - 10 BC Zägä - SaSäSe93ke 0 - 8        
11 - 12 KeilaKahelit - Taskunarrit 6 - 2        
Huili Siniharmaat 2.1              
rata 20.kierros 3.4. - 4.4. tulos Baker-kierros 10.4. - 11.4.  
  Keskiviikko klo 19:00   Keskiviikko klo 19:00  
7 - 8  Märät Rännit - Helmiorvokki 1 - 7 Mestaajat - Goblins  
9 - 10 BC Tumpelot - SaSäSe93ke          2 - 6 Pyssäri - TuTut  
11 - 12 Gummisormet - KRIS Satakunta Siniharmaat 2.1 - BC Zägä  
13 - 14 Good Dreams - KeilaKahelit 2 - 6 Viirus - Gummisormet  
15 - 16 Nakkepyy - Salakaatajat 0 - 8

Salakaatajat

- Nakkepyy  
          Rata 6   KRIS-Satakunta  
  Torstai klo 19:00   Torstai klo 19:00  
1 - 2 BC Zägä - Taskunarrit 0 - 8 KeilaKahelit - Taskunarrit  
3 - 4 Pin Pals - Siniharmaat 2.1      2 - 6 Helmiorvokki - Pin Pals  
5 - 6 Pyssäri - B All In 4 - 4 SaSäSe93ke - B All In  
7 - 8 Mestaajat - Puroporukka 8 - 0 Märät Rännit - Hukkakaato  
9 - 10 Hukkakaato - Goblins 6 - 2 Puroporukka - Good Dreams  
11 - 12 UKK - TuTut 6 - 2 UKK - BC Tumpelot  
Huili Viirus              
rata 21.kierros 17.4. - 18.4. tulos 22.kierros 24.4. - 25.4.  
  Keskiviikko klo 19:00   Keskiviikko klo 19:00  
7 - 8  B All In - UKK   Nakkepyy - KeilaKahelit  
9 - 10 TuTut - Goblins   BC Zägä - Märät Rännit  
11 - 12 Viirus - Pyssäri   SaSäSe93ke - Salakaatajat  
13 - 14 Hukkakaato - Mestaajat   Taskunarrit - BC Tumpelot  
15 - 16 Siniharmaat 2.1 - Puroporukka   Good Dreams - KRIS Satakunta
                 
  Torstai klo 19:00   Torstai klo 19:00  
1 - 2 Taskunarrit - SaSäSe93ke   Gummisormet - Helmiorvokki  
3 - 4 KeilaKahelit - Salakaatajat   Siniharmaat 2.1 - UKK  
5 - 6 Nakkepyy - Good Dreams   Goblins - Viirus  
7 - 8 Helmiorvokki - KRIS Satakunta B All In - TuTut  
9 - 10 Gummisormet - Märät Rännit   Pin Pals - Puroporukka  
11 - 12 BC Tumpelot - BC Zägä   Mestaajat - Pyssäri  
Huili Pin Pals       Hukkakaato      
rata 23. kierros 7.5. - 8.5. tulos Sijoitussarja 15.5. - 16.5.  
HUOM!!! Tiistai klo 19:00   Keskiviikko klo 19:00  
7 - 8  UKK - Viirus   1 - 2  
9 - 10 Goblins - Siniharmaat 2.1 3 - 4  
11 - 12 Helmiorvokki - Good Dreams   5 - 6  
13 - 14 Gummisormet - BC Zägä   7 - 8  
15 - 16 Märät Rännit - SaSäSe93ke   9 - 10  
Rata 6         Oma KA   23  
HUOM!! Keskiviikko klo 19:00   Torstai klo 19:00  
1 - 2 BC Tumpelot - KeilaKahelit   11 - 12  
3 - 4 Nakkepyy - Taskunarrit   13 - 14  
5 - 6 Salakaatajat - KRIS Satakunta 15 - 16  
7 - 8 Hukkakaato - Pyssäri   17 - 18  
9 - 10 Mestaajat - TuTut   19 - 20  
11 - 12 B All In - Pin Pals   21 - 22  
Huili Taskunarrit              
rata VÄLIERÄT 22.5.   tulos        
  Keskiviikko klo 19:00          
9 - 10 1 - 8          
11 - 12 2 - 7          
13 - 14 3 - 6          
15 - 16 4 - 5          
                 
                 
  Torstai 23.5. klo 19:00          
  Hallimestaruus            
                 
                 
FINAALI & BANKETTI PERJANTAI 24.5.2024                
rata 1.kierros klo 18.00  tulos klo 19:15      
1 - 2 9   10 2 srj        
3 - 4 11   12 2 srj        
5 - 6 13   14 2 srj        
7 - 8 5 - 8 2 srj 2   3 1 srj
9 -10 6 - 7 2 srj 1   4 1 srj
11 - 12 15   16 2 srj Voittajat finaaliin      
13 - 14 17 ja 18   19 BAKER 6 srj Hävinneet pronssiotteluun  
15 - 16 20 ja 21   22 ja 23 BAKER 6 srj        
                 
                 
rata Mitalipelit (1 s.)       tulos      
1 - 2                
3 - 4                
5 - 6                
7 - 8 Finaali              
9 - 10                
11 - 12 Pronssi              
13 - 14                
15 - 16                
 
Päivitetty 6.4.2024

Otetaanko mittaa?


BOWLING4YOU PORI

Puinnintie 4
28360 Pori

Katso sijainti kartalta

Puh. 02 631 6600 
porinkeilahalli@bowling4you.fi 

Porin Aukioloajat & Hinnasto
Porin Online-varaus

   

 


BOWLING4YOU RAUMA

Valtakatu 15
26100 Rauma

Katso sijainti kartalta

Puh. 02 822 1922
info@raumankeilahalli.fi

Rauman Aukioloajat & Hinnasto
Rauman Online-varaus

  

Lisätietoa evästekäytännöstä »